KOIRA.CZ

Psí škola a hotel pro psy Koira

Rádi bychom Vám představili psí školu, hotel a další služby, které nabízíme pro Vaše pejsky a hafany. Věříme, že se na nás s důvěrou obrátíte. Psí hotel: +420 736 670 497 nebo kontakt na nás.

 Psí škola - menu
Aktuality

Přivolávačské hry a hry pro odvolání psa - NABÍRÁME ZÁJEMCE

Řešíte se psem přivolání či odvolání od rušivých elemetů? Chcete si vytvořit krásný vztah, při kterém na vás psík bude viset očima? A zároveň si vybudovat dobré základy pro jakýkoliv další psí sport? Pak jsou tady pro vás Přivolávačské hry!

Obrany opět v nabídce!

P delší době opět můžeme v rámci Koiry nabídnout i obrany a drivové hry. Více v odkazu.

Archiv novinek


 

LETNÍ VIDEO SOUTĚŽ v dogdancingu, trickdoggingu a v pet tricks

AKTUÁLNĚ NEPROBÍHÁ

KATEGORIE
Tanec DD - Dogdancing TANEC(taneční vyjádření hudby)
Příběh DD - Dogdancing PŘÍBĚH(vyjádření příběhu)
OPEN TD - OPEN trickdogging(libovolné triky)
OPEN PT - OPEN pet tricks(libovolné triky s jinými zvířátky, než jsou psi)

SOUTĚŽNÍ PRAVIDLA
Soutěže se může zúčastnit každý, kdo:
• natočí soutěžní video dle pravidel příslušné kategorie. Video, které bude obsahovat úvodní titulky se jmény protagonistů (psovoda a psa), nahrajte jako „neveřejné“ na YouTube (nebo po domluvě i jinam) a zašlete nám na video odkaz prostřednictvím e-mailu na adresu bohmova.hana@post.cz. Do e-mailu dále uveďte své:
o JMÉNO A PŘÍJMENÍ
o mobilní telefon, který bude stejný, jako variabilní symbol k platbě
o kategorii, do které video zasílá
o můžete přiložit i detailní fotografie rekvizit nebo kostýmu v případě, že na videu nebudou dostatečně patrné
• zaplatí startovné ve výši Kč 250,-- za jedno soutěžní video na účet 27-0675870207/0100. Jako variabilní symbol prosím použijte číslo svého mobilu. Do poznámky k platbě uveďte své jméno a příjmení.
Každý soutěžící tým (týž psovod a pes) může zaslat do jedné kategorie jedno video.
Po ukončení soutěže (nechceme před skončením soutěže zveřejněnými videi inspirovat nebo ovlivňovat ty, kteří je ještě neodeslali) zveřejníme odkazy na všechna soutěžní videa na speciální FB stránce VIDEO SOUTĚŽE Psí školy KOIRA. Na této stránce jsme Vám k dispozici ohledně dotazů a konzultací.
Drobné ceny obdrží první tři místa v každé kategorii (v případě přihlášení tří a méně videí, potom první místo). Ceny budou soutěžícím zaslány poštou.

PRAVIDLA DOGDANCING
VIDEO SESTAVY A OBECNÁ PRAVIDLA

• celková délka videa maximálně 4 minuty (celé video bude v reálné rychlosti - není možné jej zrychlovat nebo zpomalovat)
• video sestavy musí obsahovat hudební doprovod; ten je možné nahrát k videu zvlášť nebo může být ponechán reálný zvuk
• s výjimkou úvodních a případně závěrečných titulků musí jít o nesestříhaný záznam dogdancingové sestavy
• během sestavy je možné libovolně odměňovat psa
• v záběru kamery musí být po celou dobu oba protagonisté – pes i jeho psovod, pokud možno celí – od hlavy až k patě :-)

CO BUDE PŘEDMĚTEM HODNOCENÍ
1. Choreografie, umělecký dojem, kreativita a originalita = NÁPAD
„TANEC“ = vyjádření hudby tanečním pohybem
„PŘÍBĚH“ = libreto (děj, příběh) a jeho ztvárnění
Těšíme se na neotřelé nápady, ať už v choreografii, v předvedených prvcích, v použitém kostýmu či rekvizitách, v prostředí, kde bude sestava realizována, v hudebním doprovodu… Zkrátka, čím více práce si s přípravou dáte a čím originálnější budete, tím více bodů získáte :-)
2. Využití taneční plochy (záběr kamery), a to bez ohledu na místo natáčení (interiér nebo exteriér). Nebojte se zapojit místo, na kterém budete své vystoupení realizovat, do sestavy. K provedení sestavy není třeba velkých „prázdných“ prostor jako při oficiálních soutěžích. Obývací pokoj či vaše zahrada postačí. Ale můžete být mnohem kreativnější :-) . Otevírá se Vám totiž svět rekvizit, které byste si jen těžko mohli na tanečních soutěžích dovolit (strom, pračka, gauč...).
3. Vytvoření sestavy na hudbu Vám zaručeně přinese další body na víc. Pozitivně budou hodnoceny přechody při hudebních frázích a načasování cviků do hudby. Vybraná hudba by se také měla alespoň přibližně hodit k celkovému rytmu psa (týmu).
4. Obtížnost, počet a přesnost provedení jednotlivých tanečních prvků. Hodnotit budeme nejen taneční projev psa, ale i pohybové a jiné kreace psovoda (ty budou pozitivně hodnoceny i v kategorii Příběh) :-)
5. Partnerství a nadšení týmu – celkový soulad týmu, radost ze společné práce a pozornost psa. Zkrátka by cvičení mělo bavit Vás i psa :-)

Důvody ke snížení bodového hodnocení:
Cviky ohrožující zdraví psa – jakékoli nepovedené skoky, nebezpečné pády a cviky, které očividně nejsou vhodné pro dané plemeno.
Fyzická manipulace se psem.

PRAVIDLA TRICKDOGGING A PET TRICKS
VIDEO SESTAVY A OBECNÁ PRAVIDLA

• celková délka videa maximálně 4 minuty
• video může obsahovat hudební doprovod, ale není to podmínkou; hudební doprovod je možné nahrát k videu zvlášť nebo může být ponechán reálný zvuk
• video může být natočeno jako jeden celek, nebo sestříháno z více natočeného materiálu. Je tedy možné natočit jednotlivé triky v různých prostředích nebo s nejrůznějšími rekvizitami. Pouze se musí jednat o stále jednoho a téhož psa! Je možné využít zrychlení či zpomalení videa, avšak tato úprava nesmí překročit 20 % délky celého videa.
• během provádění triků je možné libovolně odměňovat psa
• v záběru kamery nemusí být po celou dobu oba protagonisté, je možné využít detailních záběrů pouze na psa

POPIS KATEGORIÍ
OPEN TD = naprosto libovolné triky bez jakýchkoliv omezení; triky na sebe nemusí nijak dějově navazovat, ale bude to samozřejmě výhodou v rámci hodnocení uměleckého dojmu

PET TRICKS = naprosto libovolné triky bez jakýchkoliv omezení, snad jen s tím, že nepůjde o triky se psem, ale s jiným zvířetem; triky na sebe nemusí nijak dějově navazovat, ale bude to samozřejmě výhodou v rámci hodnocení uměleckého dojmu

CO BUDE PŘEDMĚTEM HODNOCENÍ
1. Umělecký dojem – zpracování videa (střih, hudba/zvuk, záběr, prostředí…)
2. Triková fantazie – počet různorodých triků, neotřelé vlastní nápady a pojetí, obtížnost a preciznost provedení triků
3. Partnerství a nadšení týmu – celkový soulad týmu, radost ze společné práce a pozornost zvířete

Důvody ke snížení bodového hodnocení:
Cviky ohrožující zdraví zvířete – jakékoli nepovedené skoky, nebezpečné pády a cviky, které očividně nejsou vhodné pro dané zvíře.
Fyzická manipulace se zvířetem. Evidentní psychický nátlak.

ROZHODČÍ
HANA BÖHMOVÁ
Věnuje se tréninku psů od roku 2008 a během své kariéry instruktora mnoha psích sportů (mimo jiné i dogdance) se zamilovala do učení psích triků, které v podání svých dvou čivav úspěšně dlouhá léta využívá v canisterapii, a to především mezi dětmi předškolního věku. Mezi její nejoblíbenější disciplíny patří dog fitness, psí hlavolamy, pachové práce a dovednosti asistenčních psů :-) Zkrátka vše, kde je prostor pro zapojení fantazie, vše, co není svázáno přesnými pravidly.
Koníčkem pro volný čas jsou pro ni potom ruční práce všeho druhu a tedy výroba a vynalézání hraček a tréninkových pomůcek (rekvizit) pro psy a jejich lidi.
Aktuálně je součástí instruktorského týmu Psí školy KOIRA v Ostravě.

TEREZA ZŮNOVÁ
Věnuje se dogdancingu od roku 2008. Nejprve v tomto sportu sama úspěšně závodila a skládala zkoušky, poté začala trénovat dogdancing s ostatními týmy. V roce 2014 se stala oficiální rozhodčí pro závody klubu DDCCR. Její největší zkušeností z pozice rozhodčí je posuzování Mistrovství ČR v dogdancingu 2015.
Během posuzování dogdancingových závodů čerpá své zkušenosti také ze svých „mimopsích“ koníčků. Má velmi blízko k tanci i hudbě. Aktivně se věnuje mnoha druhům tance, v současné době nejvíce west coast swingu, salse a bachatě. Je členkou hudební kapely Z posledních sil kde hraje na příčnou, zobcovou a irskou flétnu. Více informací najdete na www.laetitiabohemica.cz.

LETNÍM TRIKŮM ZDAR!

Hana Böhmová
CENA: 250,-- za soutěžní video

Registrační formulář

Registrace kurzu nebo semináře. Pokud máte dotaz, kontaktujte nás.

1 / neomezeno
Název kurzu: LETNÍ VIDEO SOUTĚŽ v dogdancingu, trickdoggingu a v pet tricks
Cvičitel/ka: Hana Böhmová
Jméno a příjmení: *
Email: *
Telefon:
Plemeno:
Váš dotaz ke kurzu či semináři:
kontrolní text : 76656
kontrola :
 

publikováno: 23.07.2016 - 23:18

 

Kalendář akcí

Zvětšit kalendář  


Výcviky a kurzyIntenzivní semináře


B7 design & Kavik design & Infocity hosting
KOIRA.CZ - PSÍ ŠKOLA A HOTEL - Závada 71, 747 19 Bohuslavice u Hlučína, tel.: +420 736 670 497
Napište nám | Top