KOIRA.CZ

Psí škola a hotel pro psy Koira

Rádi bychom Vám představili psí školu, hotel a další služby, které nabízíme pro Vaše pejsky a hafany. Věříme, že se na nás s důvěrou obrátíte. Psí hotel: +420 736 670 497 nebo kontakt na nás.

 Psí škola - menu
Aktuality

Praktické lekce na libovolné téma s RNDr. Františkem Šustou 7.1.2017

Při praktických lekcích nenacvičujeme úkoly podle zadání lektora, ale snažíme se odstranit problémy či nacvičit úkoly podle zadání psovodů – klientů. Na lekci bývá přítomno cca pět psovodů se psy a omezený počet diváků a v každém okamžiku cvičí vždy jen jedna dvojice psovod -pes. Během lekce se jednotlivé dvojice několikrát střídají. K určitým tématům (shaping, motivace, agrese a strach apod.) máme připravené i pracovní texty s otázkami, na jejich základě problém řešíme.

TRÉNINK JE V HLAVĚ - seminář s RNDr. Františkem Šustou, 7.1.2017

V semináři bude na videích prezentována většina příběhů a metod uvedených v knize. Na simulačních hrách si také řadu metod vyzkoušíme od nejjednodušších po nejsložitější. Bude dost prostoru pro diskusi a Vaše řešení, která se klidně mohou lišit od mých vlastních. Hlavně „Nejen naslouchat, ale i myslet.“

Archiv novinek


 

VELKÝ inspirační kurz pro CANISTERAPEUTICKÉ TÝMY

NA DALŠÍ KURZ SE MŮŽETE TĚŠIT OPĚT OD LEDNA 2017 - předběžné termíny 29.1., 26.2., 2.4., 30.4. a 28.5.2017 - po kurzu plánujeme zkoušky - zřejmě 4.6.2017.

Canisterapie je terapií za asistence psa. Neměli bychom přitom tedy zapomínat, že pes je „jen“ součástí canisterapeutického týmu. K tomu, abychom dokázali poskytovat ve spolupráci se psem svým klientům kvalitní služby, nestačí, aby náš pes měl absolvovány povahové testy či zkoušky. Mnoho práce, úsilí, empatie, zápalu, nápaditosti, komunikace, organizačních schopností a dalších dovedností a vloh je třeba z naší lidské strany. Pes těžko vymyslí, co a jak budete konkrétně dělat. A právě v tom se Vám náš kurz pokusí pomoci. Posunout Vaši canisterapeutickou praxi na vyšší úroveň, podat Vám pomocnou ruku ve Vašich začátcích, inspirovat Vás k tomu konkrétnímu „co a jak“.

Čekají na Vás:
INSPIRACE - NÁPADY - NÁVODY
Přednostně se snažíme držet hesla, že v jednoduchosti je kouzlo. Pokud jste to totiž zatím nezjistili, tak brzy pocítíte, že během praxe jste psovi schopni věnovat jen cca 30 % své pozornosti (a někdy ani to ne). Veškeré aktivity by tak měly být ze psího pohledu snadné a dobře zvládnuté. To ale v žádném případě neznamená, že budete nuceni stále dělat jedno a to samé. Naopak! Nápaditosti jsou dveře stále otevřeny dokořán!
- jaké konkrétní aktivity můžete realizovat s klienty (individuální práce; skupinové terapie; různé věkové skupiny, zdraví klienti i s handicapem...)
- jaké a k čemu můžete využívat pomůcky, ať již kupované či vlastní výroby
- jak se učí psi i lidé „krok za krokem“ a jak pracovat s různou obtížností aktivit
- jak strukturovat canisterapeutickou „lekci/návštěvu“ (emoční ladění, udržení pozornosti...)
- jak využít psa jako motivačního prvku a jak vytvářet „libreto“ k aktivitám (proč to či ono má klient dělat)

TRÉNINK - SIMULACE CT PRAXE
Jak se říká „suchá teorie - zelený strom praxe“. Právě proto je důležité některé aktivity si předem vyzkoušet alespoň v simulované CT praxi. Ať už proto, že tím předejdete případné nehodě, ale především, že získáte jistotu v tom, co a jak udělat, aby se dostavil kýžený výsledek.
- realizace konkrétních aktivit s figuranty (hledáme ideální provedení a aktivitu pro konkrétní CT tým a klienty)
- trénink komunikačních dovedností pro canisterapeuty (boj s nervozitou, srozumitelné uvedení aktivit, zpětná vazba...)
- bezpečnost především, aneb jak režírovat aktivity; co vše můžeme udělat pro minimalizování rizika „vyhoření“ psa; jak předcházet nebezpečným situacím a jak si udržet kontrolu nad děním (režie aktivit; empatie vůči psovi...)
Pro učení konkrétních dovedností CT psů od základní ovladatelnosti až pro triky prosím též zvažte účast v kurzu „Trénink dovedností CT psů“, který je cílen přímo na trénink psů.
Pokud se pídíte o odstavci „příprava na zkoušky“, tak vás můžeme ujistit, že o tom je celý kurz :-D

CANISTERAPEUTICKÉ MINIMUM
- druhy a metody canisterapie
- jaké cíle je možné při práci s klienty zvolit a jakými prostředky je můžeme naplňovat; proč je důležité stanovit si cíle
- co byste měli vědět o provozování canisterapie v ČR
- jak začít, jak se prezentovat vůči organizacím, ve kterých chcete působit


Kurz pro canisterapeutické týmy je určen všem se zájmem o canisterapii. Není třeba mít nějaké předchozí zkušenosti, nebo již složené zkoušky. Vítáme i zkušené canisterapeutické týmy, protože sdílení zkušeností a nápadů není nikdy dost a nikdy tomu není konec :-)

Kurz bude možné zakončit „Zkouškou canisterapeutického týmu“.

Maximálně 6 týmů.
- celkem 6 lekcí

Cena 3600,-- za kurz pro aktivní tým
(je možné si s sebou vzít více psů a průběžně je střídat, jako byste měli jen jednoho = bude vám věnován stejný časový prostor, jako byste měli jen jednoho)
Seznam přihlášených:

Cena 1 800,-- za kurz pro diváky


Platby za kurz prosím provádějte převodem na účet č. 27-0675870207/0100. Jako variabilní symbol prosím uveďte svůj mobilní telefon. Do poznámky prosím uveďte Vaše jméno. Přihláška se stává závaznou až po zaplacení NEVRATNÉ zálohy ve výši Kč 1500,--. Doplatek prosím uhraďte nejpozději do začátku kurzu.

Co s sebou:
• Psa v postroji , nebo s širokým měkkým obojkem
• Vodítko postačí zcela běžné vycházkové. Prosím ne flexi (navíjecí) vodítka! Ve většině případů (pokud to tedy bude možné) budeme cvičit na volno.
• Boudičku, pelíšek... kde bude mít pes možnost odpočívat, když nebude na řadě, nebo budete potřeba jako figuranti (bude potřeba, aby jste mohli od svých psů odcházet)
• Budete potřebovat opravdu VELKÉ množství pamlsků nakrájených na malé kousíčky. Doporučuji různé druhy - lepivé i nelepivé; malé i větší kousky
• Něco na psaní poznámek - bude toho opravdu hodně.

Probíhá na adrese Kulturní dům Ostrava Koblov, Antošovická 376/90 - http://www.koira.cz/mapa.php
Praktická cvičení budou probíhat v malé hale, kde budeme přitápět v kamnech.

Hana Böhmová
CENA: 3600,-- cvičící tým; 1800,-- divák

Registrační formulář

Registrace kurzu nebo semináře. Pokud máte dotaz, kontaktujte nás.

1 / 6
Název kurzu: VELKÝ inspirační kurz pro CANISTERAPEUTICKÉ TÝMY
Cvičitel/ka: Hana Böhmová
Jméno a příjmení: *
Email: *
Telefon:
Plemeno:
Váš dotaz ke kurzu či semináři:
kontrolní text : 42265
kontrola :
 

publikováno: 14.11.2015 - 22:20

 

Kalendář akcí

Zvětšit kalendář  


Výcviky a kurzyIntenzivní semináře


B7 design & Kavik design & Infocity hosting
KOIRA.CZ - PSÍ ŠKOLA A HOTEL - Závada 71, 747 19 Bohuslavice u Hlučína, tel.: +420 736 670 497
Napište nám | Top