KOIRA.CZ

Psí škola a hotel pro psy Koira

Rádi bychom Vám představili psí školu, hotel a další služby, které nabízíme pro Vaše pejsky a hafany. Věříme, že se na nás s důvěrou obrátíte. Psí hotel: +420 736 670 497 nebo kontakt na nás.

 Psí škola - menu
Aktuality

Komunikační lekce na Hájovně 30.6.-1.7.2018

"Komunikační lekce pro psy, aneb nejlépe vás naučí mluvit rodilý mluvčí"

Obrany opět v nabídce!

P delší době opět můžeme v rámci Koiry nabídnout i obrany a drivové hry. Více v odkazu.

Archiv novinek


 

Výcviky a kurzy

Školka pro štěňátka a začátečníky

Kurz školky pro štěňátka a začátečníky probíhá každých 6 - 8 týdnů, vždy ve středy. Pokud máte o kurz zájem, vyplňte prosím přihlašovací formulář. Jakmile bude další běh kurzu aktuální, budeme Vás informovat e-mailem.

Skupina je uzavřená (během bloku kurzu nepřijímáme nová štěňátka). Jednotlivé hodiny na sebe navazují. Skupinu tvoří maximálně 6 štěňat nebo dospělých psů. Školka je určena malým štěňátkům od 8mi týdnů (není třeba mít dokončené očkování) až po dospělé psy, se kterými jako jejich majitelé začínáte pracovat na společném porozumění.

Pejsci se formou hry učí správné komunikaci s lidmi i psími kamarády a základní dovednosti pro spokojené soužití v lidské společnosti (netahat na vodítku, chodit u nohy, sedni, lehni, vstaň, zůstaň, základy přivolání, relaxaci aneb jak se chovat v restauraci, jak se zdraví lidi, jak se zdraví psi, jak si správně hrát, nechat se prohlédnout od doktora, nebaštit fujtajbly ze země a mnoho dalších důležitých dovedností).

Používáme zcela nenásilné metody. Všichni rodinní příslušníci jsou na hodinách vítáni.

Školka se skládá z úvodního dvouhodinového semináře a šesti praktických hodinových lekcí. Na úvodní hodinu sebou pejska neberte, nudil by se.
Školku vždy začínáme teoretickým seminářem, kde se dozvíte jak se pejsci učí, jak se správně pracuje s odměnami a tresty, zjednodušený úvod pro práci s klikrem a jak zabránit chybám v učení.

DALŠÍ KURZ ŠKOLKY ZAČÍNÁ ÚVODNÍM dvouhodinovým SEMINÁŘEM 25. dubna 2018 od 16ti hodin
Zde se i domluvíte na konkrétní středeční hodině, na kterou budete do školky docházet.

Do školky budete potřebovat: postroj, pevné delší vodítko (ideálně propínací s 2 karabinami), přetahovací hračku, pelíšek (deku, polštářek nebo boudičku) a kapsičku na pamlsky.

Cena školky je 1800,- za 7 společných setkání. Častku můžete odeslat na účet č. 2500665155/2010 do poznámky ŠKOLKA A JMÉNO PSA nebo na první hodině zaplatit v hotovosti.

Škoka i úvodní semninář bude probíhat v našem výcvikovém centru v Ostravě Koblově, Antošovická 376/90 (areál bývalého dolu Koblov - první budova o pravé straně při vjezdu; zastávka MHD "Důl Koblov")

Těším se na vás!

Mgr. Magdalena Šimečková
CENA: 1800 Kč za kurz

 

Příprava na výstavní předvedení

Chystáte se na výstavu? Plánujete se štěňátkem výstavní kariéru nebo už máte pejska se, kterým na výstavy jezdíte? Výstavní předvedení je výkon jako každý jiný a je dobré se na něj připravit! Naučím vás, jak na to.

Mgr. Magdalena Šimečková
CENA: Kč 250,-- za lekci

 

Agility přípravka

Cílem agility přípravky je pomocí pozitivního upevňování začít připravovat nejen štěňata a mladé psy, ale především jejich psovody pro dráhu agiliťáka. Pomocí her jsou vysvětleny základní dovednosti v oblasti poslušnosti, ovladatelnosti a koordinace pohybů potřebné k agility. Pro další účast v kurzech agility je pro vaší i psovu pohybovou koordinaci školka nezbytná.

Pokud jste dosud nepracovali pomocí klikr tréninku, je více než vhodné nejprve se zúčastnit naší klasické "školky pro štěňátka" (lze chodit i se starším psíkem!).

Kurz je rozdělen na 6 lekcí
Max. 6 míst v kurzu.

Kurz probíhá na venkovním palce v Ostravě Nové Vsi, ulice Bartošova.

Mgr. Lenka Blachová
CENA: 1600,- Kč / 6 lekcí

 

Skupiny pro reaktivní (agresivní) psíky - STOPSTAV

Kurz je určen pro zájemce, kteří by rádi s psíkem už sportovali, nebo mají základy výchovy, ale psík je silně reaktivní / bojácný na jiné psy, prudce reaguje a v podnětném prostředí psovoda nedostatečně vnímá.

Mgr. Lenka Blachová
CENA: 2800,- Kč / kurz (8 lekcí, 1 lekce cca 90 min)

 

Dog fitness aneb kondiční posilovna pro psy

Máte doma aktivního psího sportovce? Nebo jen parťáka? Uvažovali jste někdy o tom, že i psům by se občas hodilo "pořádně se protáhnout"? Chcete-li dopřát svému psu delší aktivní život v plné kondici, zapřemýšlejte i o kondičním cvičení pro Vašeho psíka.

Mgr. Lenka Blachová
CENA: 200 Kč / lekci

 

Obedience s Júlií

Skupina pro všechny, kteří se chtějí se svým psem věnovat tomuto úžasnému sportu. Trénink obedience rozvíjí nejen poslušnost, ale také schopnost aktivně spolupracovat s psovodem s nadšením a radostí. Je vhodný pro všechna plemena psů. Během tréninku se zaměřujeme na správné provedení všech 10 cviků. Pomůžeme vám připravit se svým psem na obedience zkoušky. Celý výcvik je systematicky veden pomocí pozitivního posilování a je skvělou zábavou pro psy i jejich majitele.

Hodiny probíhají v pondelky a úterky v hale nebo venku (dle počasí) v Ostravě - Koblově (ul. Antošovická) nebo ul. Bartošova - Ostrava Nová Ves. Maximálny počet účastníků na jednu lekci je 3, lekce trvá cca 1 hodinu. Ak bude prihlásený iba jeden účastník, tak lekcia trvá 30 min.
Raz za čas budú vypísané i špeciálne lekcie mimo štandardné miesta kvôli príprave na cvičenie v rušnom prostredí skúšok.

Kvôli uľahčeniu prihlasovania na jednotlivé lekcie obedience som vytvorila tento jednoduchý FORMULÁR. Prosím záujemcov o výcvik aby sa doň včas zapísali na konkrétnu lekciu.

Ing. Julia Bukovinska
CENA: 170Kč / lekci nebo permanentka 1500Kč/10 lekcí, individuální lekce 400Kč (stálí klienti 300Kč), Druhý pes psovoda zľava 50%

 

Přivolávačské hry a hry pro odvolání psa

Přivolávačské hry vycházejí z on-line kurzu "The 5minute formula to a brilliant Recall", který Susan Garett pořádá zhruba jednou za dva roky. Kurz je založen na budování vztahu a kontaktu psa se svým psovodem za pomocí různých nápaditých her, přičemž hry jsou založeny právě na pozitivním upevňování a na shapingu, tedy tvarování chování psa. Budete-li hrát tyto hry 2-3x denně po dobu 5 minut, SG slibuje a my můžeme potvrdit překvapivé výsledky, které se zúročí nejen ve vztahu Vašeho psa k přivolání, ale zejména k vám. Otevírá se vám tak nová cesta ke spolubytí se svým psem...

Mgr. Lenka Blachová
CENA: 2400,- / 8 lekcí (1 cyklus)

 

“Kto nečuchá s nami, čuchá proti nám I.” – kurz pachových prací a hier

Ing. Julia Bukovinska
CENA: 1800,- za celý kurz - plaťte na číslo účtu: 670100-2214095622/6210 - do poznámky

 

Agility tréninky pro pokročilé a závodníky

Agility tréninky jsou určeny pro zájemce všech úrovní, u začátečníků je podmínkou absolvování kurzu "Agility přípravka".

Mgr. Lenka Blachová
CENA: 1500,- permanentka na 10 lekcí; další pes téhož psovoda 750,- Kč. // Jednorázový trénink 200,- Kč

 

Záchranársky výcvik

Chceli by ste preniknúť do tajov záchranného vyhľadávania? Chcete zistiť či by to vás alebo psa bavilo? Chceli by ste zabaviť a zmysluplne zamestnať psa? V tom prípade neváhajte a pridajte sa k nám!

Ing. Julia Bukovinska
CENA: štandardné tréningy 180,- s permanentkou (10 lekcií = 1800,- ), bez permanentky 230,- za tréning. Druhý pes psovoda zľava 50%

 

TREIBBALL - hra pro aktivní psy

Máte doma aktivního psíka a potřebujete mu ubrat páru? Chcete se věnovat novému a netradičnímu sportu? Zaujalo vás pasení, chtěli byste ho svému psíkovi dopřát, ale nemáte kde - a stačí vám podobná aktivita?

Nebo prostě jen hledáte možnost, jak trávit aktivně svůj čas se psem?

Pro vás všechny je tady TREIBBALL! :)
A jde to i s malými psíky ;) - TREIBBALL small!


Mgr. Lenka Blachová
CENA: 1800,-/10 tréninků (platnost permanentky 3 měsíce) , druhý pes 50%

 

Tréningy Noseworku, príprava na skúšky

Tieto lekcie Noseworku sú určené pre týmy, ktoré už majú imprintovaný špecifický pach a pes je schopný nájsť jednoducho schovanú vzorku.

Ing. Julia Bukovinska
CENA: 2000,- permanentka na 10 lekcií alebo 250,- za jednotlivé lekcie bez permanentky

 

PSÍ HERNA - aneb volnočasové aktivity pro psy

AKTUÁLNĚ NEPROBÍHAJÍ

Pokud řešíte, jak zabavit svého psa, aby se nenudil a tudíž nezlobil, tak toto je to pravé místo.

Hraní si se psem totiž neznamená pouze přetahování se o hračku. Můžete toho dělat mnohem více - jsou hry divoké i klidné, hry na ven i na doma, hry pro jednotlivce i celé rodiny.

Hana Böhmová
CENA: 300,-- za jednu hernu

 

Konceptuální učení - Opakuj po mně

Psi jsou našimi parťáky dlouhé věky, za tu dobu nás pečlivě pozorují a učí se. Ovšem pochopit princip konceptuálního učení, tedy "jak psa naučit učit se", to už je jiná. Dokážeme našim psům vysvětlit princip učení, ne jen naklikat konkrétní chování? Jak na to? A co všechno se tak dá dokázat?

Zahájení kurzu ve středu 16.5. v 17.30

Mgr. Lenka Blachová
CENA: 2400,- / 8 lekcí

 

JAK NEZÁPASIT SE PSEM (nejen) NA VODÍTKU

AKTUÁLNĚ NEPROBÍHÁ - využijte prosím INDIVIDUÁLNÍCH KONZULTACÍ

Už máte z toho věčného tahání a škubání vykloubená ramena?
Nebo se váš pes šprajcuje a nechce jít stejným směrem s vámi?
Nevíte jak si poradit, aby běžná míjení dalších venčených psů nebyla noční můrou?
Máte psa, kterého si vůbec netroufnete pustit z vodítka?
Zkrátka, zápasíte se svým psem?
TAK V TOM PŘÍPADĚ SE NA VÁS TĚŠÍM!

Hana Böhmová
CENA: 1800,-- za cvičící tým (pes + max. 2 osoby)

 

APORT od A do Z - TRÉNINKY

AKTUÁLNĚ NEPROBÍHÁ - využijte prosím INDIVIDUÁLNÍCH KONZULTACÍ


Tréninky jsou určeny pro všechny, kteří touží svého psa naučit aportovat předměty, či zlepšit aktuální aportovací dovednosti. Vůbec nerozhoduje, pro jaké účely hodláte vašeho psa aport učit:

SPORT(obedience, sportovní kynologie, sportovní kynologie malých plemen)

CANISTERAPIE(podávání do ruky, spolupráce s cizími osobami, podávání nejrůznějších předmětů...)

DOGDANCING či ZÁBAVA (libovolné cviky s předmětem v tlamě, úklid hraček; pes, který umí psát...)

PRO ZÁBAVU (přetahování o hračku, házení hraček a především pouštění - i o tom je aport)

Trénovat budete individuálně na míru vašim aktuálním dovednostem a cílům.

Hana Böhmová
CENA: 300,-- za lekci

 

Sebekontrolně (pře)výchovný kurz

AKTUÁLNĚ NEPROBÍHÁ - využijte prosím INDIVIDUÁLNÍCH KONZULTACÍ

Skáče Vám pes neustále po hlavě (po těle)?
Krade jídlo? Vrhá se vám po rukou, po pamlskovníku... natož, abyste něco nechali ležet na stole?
Vypálí ze dveří jak neřízená střela?
Na každého se radostně vrhá (lidi nebo zvířata), div ho neporazí?
Vodítko praská napětím? (Zvažte prosím ještě kurz „Jak nezápasit se psem na vodítku“)
Na nějaké odvolání od zajímavé činnosti nebo věci můžete zapomenout?
Když vytáhnete míček, tak Váš pes vypne mozek?
Páčíte psovi marně hračky z tlamy? A kdyby jen hračky...?

Tak právě o tom, jak naučit psa, aby se v těchto situacích ovládal = sebekontroloval, je náš kurz :-D

Hana Böhmová
CENA: 1800,-- za cvičící tým (= pes + max. 2 osoby)

 

Obedience prípravka / prípravka pre športovú poslušnosť

Zaujíma vás obedience alebo iné psie športy kde je venovaný dôraz na cviky poslušnosti?
Tak v tom prípade je táto prípravka pre vás výbornou možnosťou ako vás ich vášho psíka zoznamovať so skúškovou poslušnosťou.

Ing. Julia Bukovinska
CENA: 2000,- / kurz, č. účtu - 670100-2214095622/6210

 

VELKÝ inspirační kurz pro CANISTERAPEUTICKÉ TÝMY

Kurz právě probíhá - není se již možné hlásit. Další kurz bude vyhlášen zase za rok od října 2018.

PROPOZICE KE KURZU 2017/2017 NAJDETE ZDE

Hana Böhmová
CENA: 5000,-- za kurz (40 hodin výuky)

 

Tréninky dovedností canisterapeutických psů

Na jednotlivé tréninky je stále možné se hlásit :-)

TRÉNINKY PROBÍHAJÍ 1X MĚSÍČNĚ V NEDĚLI DOPOLEDNE.
VÍCE NAJDETE ZDE


Hana Böhmová
CENA: viz. propozice

 

DOGDANCING a TRICKDOGGING - tréninky

AKTUÁLNĚ NEPROBÍHÁ - využijte prosím INDIVIDUÁLNÍCH KONZULTACÍ


Tréninky jsou otevřeny mírně pokročilým začátečníkům (tj. neřešíte zásadní výchovné potíže) a pokročilejším. Trénovat se totiž bude individuálně s přihlédnutím k věku, zkušenostem, pohybovým možnostem a preferencím (a to psovoda i psa) :-D Závodní ambice nejsou podmínkou. A taneční dovednosti taktéž ne ;-) Nicméně se těšíme na Vaši účast v průběžně vyhlašovaných video soutěžích!

Hana Böhmová
CENA: 300,-- za mim. trénink 4.2.2018

 

Kurz CESTA ZA SEBEVĚDOMÍM A ODVAHOU

AKTUÁLNĚ NEPROBÍHÁ - využijte prosím INDIVIDUÁLNÍCH KONZULTACÍ


Pokud čtete tyto řádky, tak zřejmě den co den narážíte na situace, kdy se Váš pes se staženým ocáskem snaží prchnout nebo naopak činí obranné až agresivní výpady (štěká, vyjíždí, vrčí...). Anebo Vás zlobí, když Váš pes v některých situacích těká a není schopen věnovat Vám pozornost a soustředit se na Vás (vypadá, že vůbec nic neumí a jen těká po okolí)? Jistě s námi budete souhlasit, že nutit v takových případech psa do spolupráce, nebo nadávání, nic neřeší a jen to vše zhoršuje. A ani důvěrná rada „neboj se“, nepřináší žádné výsledky.

Hana Böhmová
CENA: 2400,-- za kurz (včetně teoretické lekce)

 

Individuální konzultace / lekce - výchova a problémové chování

Individuální konzultace jsou vhodné pro všechny, kteří mají jakýkoliv problém s chováním svého psa, s výchovou nebo s výcvikem.

POZOR - individuální lekce nebudou probíhat od 7.6.2018 do 22.7.2018 z důvodů účasti na letních táborech! Neváhejte proto prosím a neodkládejte své problémy na léto.

Hana Böhmová
CENA: 500,-- za hodinu + případně cestovné 10,--/km

 

HOOPERS - sport pro milovníky pohybu

„Hoopers“ je nová plnohodnotná a samostatná sportovní aktivita pro psy. Pochází z USA a postupem času se rozšířila i po Evropě (jednou z hlavních průkopnických zemí je v současné době Holandsko). Přestože původ hoopers nás odkazuje k agility, jde v dnešní době o samostatný sport. Nabízí možnosti aktivního vyžití jednak pro všechny psy, kterým stále ještě dělá radost pohyb. Stejně tak je určen pro psovody – majitele takových psů, nebo psovody s omezením v pohybu, kteří si chtějí se svým zdravým psem dopřát společnou aktivní zábavu.

Hoopers je sport kladoucí na psy určité psychické i fyzické požadavky, ovšem překážky jsou koncipovány zcela bezpečně a s ohledem na minimální nároky na pohybový aparát psa i handlera.

Mgr. Lenka Blachová
CENA: 1800,-/10 tréninků (platnost permanentky 3 měsíce) , druhý pes 50%. Jednotlivý trénink 230,-

 

JAK ZABAVIT PSA, aby se nenudil - kurz

AKTUÁLNĚ NEPROBÍHÁ

Věděli jste, že nejčastější příčinou stresu u našich psů a tedy i jejich problémového chování je NUDA?

Hana Böhmová
CENA: 1320,- za kurz o 6 lekcích (se psem může přijít i více rodinných příslušníků)

 

“KTO NEČUCHÁ S NAMI, ČUCHÁ PROTI NÁM II.”

Tento kurz nadväzuje na predchádzajúci kurz pachových prací.

Ing. Julia Bukovinska
CENA: 1600,- (plaťte na číslo účtu: 670100-2214095622/6210 - do poznámky uveďte

 

DOGDANCING a TRICKDOGGING - tréninky pro POKROČILÉ

AKTUÁLNĚ NEPROBÍHÁ - využijte prosím INDIVIDUÁLNÍCH KONZULTACÍ


Tréninky jsou určené pro POKROČILÉ (tj. například absolventy základního kurzu DD a TD). Pokročilí = účastníci umí používat označovač/klikr (marker, bridge...); pes již zvládá několik cviků na slovní povel nebo posunek (např. otočky, slalom mezi nohama, podávání pacek apod.).

Hana Böhmová
CENA: Kč 1800,-- pro cvičící tým

 

Kurz SEBEKONTROLY pro náročné

AKTUÁLNĚ NEPROBÍHÁ - využijte prosím INDIVIDUÁLNÍCH KONZULTACÍ


Kurz je určen všem, kteří již neřeší základní výchovné nebo výcvikové obtíže. Ale přeci jenom...
Což takhle zlepšit soustředění vašeho psa, aby se nenechal rozptýlit okolními lákadly?
Což takhle upevnit libovolný cvik, aby jej pes udělal navzdory "létajících pečeným holubům" okolo?
Což takhle naučit svého psa, že nemusíte mít v rukou a po kapsách nic (žádné klasické odměny) a přesto má smysl s vámi naplno spolupracovat?
Což si takhle užít zábavu při překonávání kde jakých záludností?
Což takhle naučit psa VYDRŽET třebas i něco kapku nepříjemného (např. stříhání drápků, čištění zubů, kapání do očiček, uší...)?

Na každé lekci vás čekají minimálně dvě tréninkové výzvy, které nazýváme hrami :-)

Hana Böhmová
CENA: 1800,-- za kurz (6 lekcí)

 

OBRANY a drivové hry

Po delší době opět nabízíme v Koiře obrany pro psíky všech typů, ras i povah :)

Mgr. Lenka Blachová
CENA: 200,- / pes

 

Individuální konzultace - agrese a problémové chování

Pro zájemce, kteří chtějí jít individuální cestou.

Mgr. Lenka Blachová
CENA: 500,- / konzultace

 

Řetězení chování, sekundární posilovače a jak na to - MOMENTÁLNĚ NEPROBÍHÁ

Kurz pro všechny, kteří hledají výzvy ve svém tréninku se psem. Pro ty, co by se rádi naučili, jak vysvětlit psu složitější chování - opakovaná, poskládaná z vícero částí. Pro ty, kteří by chtěli vědět jak na to, aby se podařilo pracovat se psem na několika chováních za sebou bez pamlsků a hraček a přesto s odměnami. Zejména však pro ty, kteří chtějí zdokonalit své trenérské dovednosti a tím i zlepšit svůj vztah se psem.

Mgr. Lenka Blachová
CENA: 2400,- / 8 lekcí

 

Řetězené klikr triky pro pokročilé

Pojďme si do začátku léta pořádně hrát a zaměstnat našim psíkům pořádně hlavu!

Mgr. Lenka Blachová
CENA: 1200,- / kurz

 


 

Kalendář akcí

Zvětšit kalendář  


Výcviky a kurzyIntenzivní semináře


B7 design & Kavik design & Infocity hosting
KOIRA.CZ - PSÍ ŠKOLA A HOTEL - Závada 71, 747 19 Bohuslavice u Hlučína, tel.: +420 736 670 497
Napište nám | Top