KOIRA.CZ

Psí škola a hotel pro psy Koira

Rádi bychom Vám představili psí školu, hotel a další služby, které nabízíme pro Vaše pejsky a hafany. Věříme, že se na nás s důvěrou obrátíte. Psí hotel: +420 736 670 497 nebo kontakt na nás.

 O nás
Aktuality

Komunikační lekce na hájovně 28.3. - jednodenní

Oblíbená akce v jednodenní podobě

ŠKOLKA PRO ŠTĚŇÁTKA

ŠKOLKA PRO ŠTĚŇÁTKA A ZAČÁTEČNÍKY ZAČÍNÁ VE STŘEDU 5.2. V 17:00 teoretickým seminářem.

Archiv novinek


 

Trenéři

Mgr. Magdalena Šimečková

Mgr. Magdalena Šimečková

+420 736 670 497
info@koira.cz

Kynologii se věnuji od svých 10 let. Nikdy mě příliš neuchvátily cvičáky, kde mě již v raném věku popuzovalo hrubé zacházení se psy. Přesto jsem se svým velkým kníračem na kynologické cvičiště docházela. Později jsem si pořídila psa plemene kólie, který se svou jemnou povahou na sportovní výcvik příliš nehodil. Právě on mě přivedl v roce 1999 ke canisterapii, které se věnuji se svými psy dodnes. Mí psi a já tvoříme tým, který přináší radost a úlevu do domovů pro seniory, dětem i dospělým s různými druhy postižení.

Canisterapie byla i tématem mé diplomové práce, kterou jsem zakončila studium na filozofické fakultě Ostravské Univerzity, obor sociální práce a poradenství. Poznatky z oboru psychologie a poradenství dnes hojně uplatňuji v práci se svými psími i lidskými klienty. V minulosti jsem vyučovala na Slezské univerzitě v Opavě předmět Zooterapie.

V průběhu let jsem získala praxi při výcviku asistenčních i slepeckých psů doma i v zahraničí. Této činnosti se dnes věnuji jen velmi okrajově, nicméně stáž ve výcvikovém centru pro vodící psy v Cardiffu ve Walesu pro mě znamenala zlom v pohledu na výcvik psů. Právě zde jsem nahlédla pod pokličku pozitivního přístupu bez použití násilí. Zahodila jsem stahovací obojky a jiné nátlakové pomůcky a místo nich dnes používám clicker a mozek.

Psí školu Koira jsem založila v roce 2003

V roce 2001 jsem absolvovala rekvalifikační kurz Výcvikář a chovatel služebních a pracovních plemen psů.

Mám zkušenosti s prací v psím hotelu i výcvikovém centru pro vodící a asistenčí psy. Absolvovala jsem opakovaně krátkou stáž ve spřátelené psí škole v Irském Dublinu .

Jako první v České republice jsem získala osvědčení v rámci Clicker Trainers Compenecy Assessment Program CAP 1 a 2 – zkouška pro cvičitele s klikrem.

Absolvovala jsem kurzy na téma:
práce s agresivními psy s Gertem de Bolsterem, stres v psích sportech a evaluace povah s Sue Sternberg, problémové chování u psů s Amber Bateson, agrese mezi psy s Alexou Capra, Tellington TTouch s Lisou Leicht a kurz Dee Ganley CPDT/CABC/CDBC na téma: Práce s bázlivými a agresivními psy a Práce s deprivovanými psy v útulcích

Pravidelně se jezdím vzdělávat do Británie na kurzy Kay Laurence a jejich spolupracovníků.

Účastnila jsem se 1st Canine Science Forum v Budapešti, 3rd Canine Science Forum v Barceloně a PDTE Conference 2012 v Edinburgu

Psi a psychologie jsou mou vášní. V současné době se věnuji především problémovému chování u psů. Neustále rozšiřuji své poznatky a dovednosti v této oblasti, abych mohla svým klientům pomáhat rychle, efektivně a eticky. Oblastí, která mě momentálně zajímá nejvíce, je hluboké porozumění vztahu člověka a psa, jak osobnostní kvality člověka ovlivňují jeho vztah se psem a jak skrze naše společné soužití můžeme měnit sami sebe. Mám chovatelskou stanici „Šamanův trik“ a chovám bílé švýcarské ovčáky. Věnuji se vystavování svých královských pudlů a canisterapii se seniory. Vedle práce se psy se věnuj také terapeutické práci s lidmi. Absolvovala jsem osmiletý psychoterapeutický výcvik v Transpersonální psychologii u Stanislava Grofa a na naší hájovně společně s mým mužem organizuje holotropní dýchání, šamanské workshopy a semináře osobnostního růstu. Více o těchto aktivitách naleznete na www.cestakekorenum.cz


Webové stránky: http://www.cestakekorenum.cz

Výcviky a kurzy

 • Školka pro štěňátka a začátečníky
 • Příprava na výstavní předvedení
 • Intenzivní semináře


   

  Kalendář akcí

  Zvětšit kalendář  


  Výcviky a kurzy  Intenzivní semináře


  B7 design & Kavik design & Infocity hosting
  KOIRA.CZ - PSÍ ŠKOLA A HOTEL - Závada 71, 747 19 Bohuslavice u Hlučína, tel.: +420 736 670 497
  Napište nám | Top