KOIRA.CZ

Psí škola a hotel pro psy Koira

Rádi bychom Vám představili psí školu, hotel a další služby, které nabízíme pro Vaše pejsky a hafany. Věříme, že se na nás s důvěrou obrátíte. Psí hotel: +420 736 670 497 nebo kontakt na nás.

 O nás
Aktuality

Jak vést psa - intenzivka vodítkových technik 21.8.2019

Všechno, co jste chtěli vědět o vodítku a báli jste se zeptat :D

Vodítko - spojnice mezi námi a naším psem. Pomůcka milovaná, respektovaná, nenáviděná- ale především často nepochopená.

Dogfitness intenzivka 14.8.2019

Co si tak uprostřed léta trochu zaposilovat? ;)

Trocha protažení psíků, koordinačního cvičení a využití balančních pomůcek :)

Archiv novinek


 

Trenéři

Hana Böhmová

Hana Böhmová

e-mail: bohmova.hana@post.cz

mobil: 723 367 923

Historie mého pejskaření je velice krátká. Před pár lety jsem si pořídila jednu a potom druhou čivavu a jim se podařilo velmi rychle převrátit mi život, hodnoty, cíle, vize, práci, přemýšlení a kdo ví, co ještě, vzhůru nohama. A tak jsem se stala instruktorem :-D

Práce s lidmi a jejich psy mne baví, nabíjí energií, inspiruje..., což mi umožňuje vše vracet plnými hrstmi zpět. Na mé objevné cestě světem kynologie mne naprosto pohltila canisterapie a hry se psy a pro psy. Zde totiž mohu naplno rozvinout svou fantazii, kutilské sklony a nechuť cokoliv dělat pořád stejně :-D

Kromě toho jsem si vyzkoušela mnoho psích sportů a v některých případech jsem i jejich instruktorem: obedience, tanec se psem, nosework, treibball, mantrailing, sportovní kynologii malých plemen, dogtrekking... Mnoho úsilí jsem věnovala i agility, a to konkrétně v zavedení kategorie XS (extreme small). Této myšlence se hodlám opět vrátit!

Vše co dělám, však spojuje především heslo "HLAVNĚ HRAVĚ" - tedy zábavně a snadno. Zábavně = nápaditě, rozmanitě, kreativně, a to vše přesně na míru konkrétnímu týmu. Snadno = krok za krokem, učební plány opět na míru konkrétnímu týmu. Učení totiž není mučení! A neexistuje jediná cesta, jak se to či ono naučit.

Úspěch týmu je u mne na prvním místě. Když jste úspěšní, tak vás to baví, když vás něco baví, chcete to dělat znovu a znovu = jste iniciativní, aktivní, roste vám zdravé sebevědomí, učíte se snadno nové věci, máte chuť poprat se s překážkami, máte radost ze života, jste spokojení a šťastní. Tak konec sezení doma a lamentování nad tím, že něco nejde. Přijďte a nechte si svými psy změnit život k lepšímu :-D Ráda vám na této cestě budu průvodcem.

Působím nejen v Ostravě, ale také v Choustníkově Hradišti u Dvora Králové n. L. Akce, které pořádám ve východních Čechách najdete prozatím na adrese www.minimaxipes.cz

Jsem předsedkyní spolku zaměřeného na terapii za asistence zvířat KOIRA KLUB, z. s. - www.koira-klub.estranky.cz

Ráda jezdím po celé ČR se svými akcemi. Aktuálně Vám mohu nabídnout:

CANISTERAPEUTICKÝ WORKSHOP - Od několika hodin až po týdenní tábor (nejčastěji víkendové akce); každý CT workshop je jiný - nejen, že se na jeho obsahu podílí sami účastníci, neb ráda dávám prostor pro vzájemné sdílení nápadů, ale i já pokaždé přináším něco jiného nebo nového, protože se nerada opakuji a stále objevuji další a další možnosti, jak psi mohou nám lidem pomoci, ať již s učením, objevováním světa, sebe sama, nebo s prožitím prosté radosti ze života :) Vždy na Vás čeká bohatá a originální inspirace k aktivitám, trénink v simulované praxi a smršť nápadů na pomůcky :-)

PŘEDNÁŠKY - CO JE TO CANISTERAPIE - délka přednášky je minimálně 90 minut až neurčito :-). Mohu připravit přednášku pro laickou veřejnost, ale i pro pedagogy či jinou veřejnost odbornou. Aneb osvěty není nikdy dost a občas je škoda, že se neví, co všechno se může pod canisterapií skrývat ;-)

POSLUŠNOST HRAVĚ - Víkendová akce na věčné téma, jak to udělat, aby pes s námi spolupracovat a cvičit chtěl a bavilo to všechny zúčastněné. Zaměřit se můžeme na poslušnost sportovní (sportovní kynologie, obedience...), ale i na poslušnost v běžném životě. Tato akce je pokaždé originál, neb na jejím konkrétním obsahu se z velké části podílí sami účastníci. Základní nosná kostra však zůstává: MOTIVACE - ano; NÁTLAK - ne; ÚSPĚCH - ano; NUDA - ne :-D

SEBEKONTROLNĚ VÝCHOVNÉ (pro začátečníky) nebo TESTOVACÍ (pro pokročilé a pro psí sportovce) SPECIÁLY - Víkendová nebo jednodenní akce zaměřená na trénink psí sebekontroly nejen jako bezva hry, ale se zaměřením na aplikaci v běžném životě a sportu. Naučíte se, že svět není pln nepřátelských lákadel, které kazí morálku Vašeho psa, ale plný odměn, které můžete využít ku prospěchu svému i svého psa :-D

APORTOVACÍ SPECIÁL - Jednodenní nebo víkendová akce zaměřená na trénink aportovacích dovedností, a to jak pro sport, tak jako trikovou zábavu (využitelné ve sportovní kynologii, obedience, dogdancingu, canisterapii...). Pomocí aportovacích her se pokusíme vyřešit Vaše aportovací potíže a posunout Vaše aportovací dovednosti kupředu. Určeno pro mírně pokročilé - psi již berou předměty do tlamy. Mohou se zúčastnit i neaportéři, avšak ti budou pravděpodobně trénovat jen ono braní do tlamičky.

JAK NEZÁPASIT SE PSEM (nejen) NA VODÍTKU - víkendový praktický seminář zaměřený na to, jak naučit psa vycházkovou chůzi na vodítku (a ukončit věčné tahání) a na to, jak předcházet vypjatým situacím a konfliktům v bojové zóně vycházkových tras :-) Byť se zde budeme bavit zejména o chůzi na vodítku, dozvíte se mnoho informací, které Vám pomohou s výchovou Vašeho psa - proto to "nejen".

JAK SE NAUČIT UČIT SVÉHO PSA - víkendové semináře, při kterých se budete učit především Vy lidé a psi budou fungovat jako Vaši trenéři a učitelé. Vhodné jako základ pro libovolnou sportovní aktivitu s Vaším psem.

díl I. - základy tréninku - určeno naprostým začátečníkům a mírně pokročilým; vhodné i pro zájemce o problematiku výchovy psa (označovače, načasování, sebekontrola, neverbální komunikace se psem, krok za krokem, jak se zachytává - capturing, jak se tvaruje - shaping, jak se cílí - targeting, jak se navádí - luring)

díl II. - máme naučeno a co s tím - určeno mírně pokročilým a pokročilým (spouštěče a jak se přidává povel, řetězení, kreativní odměňování, testování, generalizace...)

PAMLSKOVÉ RÉBUSY - cca 3 hodiny (velmi intenzivní a náročné pro psy) - jak se hrají psí hlavolamy doma vyráběné i kupované a kolik nás toho řešení hlavolamů se psem může naučit: jak mít klid na práci - aneb sebekontrola, jak se učí krok za krokem, proč jsou důležité přestávky v práci, jak se psi odnaučují chování, jak se psi učí ze svých chyb a co s tím, když už pes hlavolamy umí :-)

DOG FITNESS HRÁTKY - od několika hodin až po víkend; jedná se o široké spektrum motorických a posilovacích aktivit pro psy, a to nejen na nestabilních nafukovacích pomůckách. Využít pro zajímavé cvičení se psem jde prakticky cokoliv, nebo také nepotřebujete vůbec nic. Veškerá cvičení je možné upravit jak pro začátečníky, tak pro pokročilé borce, protože každá aktivita má mnoho variant provedení: kavalety, opičí dráha, couvání, chůze bokem, pivoty, práce na nestabilních plochách, posilovací a protahovací cviky, válení sudů nebo tlačení, chůze na sudu, skoky do náruče či jen tak, čtyři tlapky do něčeho nebo na něco, balancování, zestatečňování...

Během cvičení neopomeneme ani trenérské minimum: krok za krokem, neverbální komunikace se psem, jak se tvaruje (shaping), navádí (luring) nebo cílí (targeting), jak pracovat s nejistým až bojácným psem.

PŘEDNÁŠKA - SOCIALIZACE, ZÁKLAD PSÍHO (NE)ŠTĚSTÍ - cca tři hodiny povídání a video ukázek, jak je to vlastně s tou socializací a co můžeme udělat pro to, aby se psům dobře žilo s lidmi a lidem se dobře žilo se psy :-)

PŘEDNÁŠKAJAK SE (NE)VYCHOVÁVÁ PES - cca tři hodiny interaktivního povídání o tom, jak vychovávat psa, aby to mělo smysl a fungovalo to. A jaké chyby nejčastěji děláme a co s nimi.


Webové stránky: www.minimaxipes.cz

Výcviky a kurzy

 • AKADEMIE PRO INSTRUKTORY PSÍ ŠKOLY se zaměřením na vzdělávání a konzultace v oblasti problémového chování psů
 • INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE - TRÉNINKY - výchova a problémové chování
 • CANISTERAPIE a lá Psí škola KOIRA
 • Sobotní (pře)výchovný kurz od 2. února 2019
 • Intenzivní semináře

 • Třetí (PŘE)VÝCHOVNÝ PSÍ VÍKEND 24.-26.5.2019 v Heřmanově Městci
 • LETNÍ (PŘE)VÝCHOVNÝ PSÍ TÁBOR 30.6.-6.7.2019 v Heřmanově Městci
 • PODZIMNÍ (PŘE)VÝCHOVNÝ PSÍ TÁBOR 1.-7.9.2019 v Heřmanově Městci
 • ODPOČINKOVÝ PSÍ TÁBOR – triky, hry a výchova na přání 7. – 13.7.2019 v Heřmanově Městci
 • LETNÍ TÁBOR pro BOJÁCNÉ A ÚZKOSTNÉ PSY 14.- 20.7.2019

 •  

  Kalendář akcí

  Zvětšit kalendář  


  Výcviky a kurzy  Intenzivní semináře


  B7 design & Kavik design & Infocity hosting
  KOIRA.CZ - PSÍ ŠKOLA A HOTEL - Závada 71, 747 19 Bohuslavice u Hlučína, tel.: +420 736 670 497
  Napište nám | Top