KOIRA.CZ

Psí škola a hotel pro psy Koira

Rádi bychom Vám představili psí školu, hotel a další služby, které nabízíme pro Vaše pejsky a hafany. Věříme, že se na nás s důvěrou obrátíte. Psí hotel: +420 736 670 497 nebo kontakt na nás.

 Psí škola - menu
Aktuality

Přivolávačské hry se opět otevírají!

Od 6.3.2019 bude opět začínat kurz přivolávačských her - kurz, který z vašeho psa udělá dobře vychovaného parťáka a předejdete tak většině budoucích problémů :)

Prípravka pre obedience a čuchací kurz

Máme dve voľné miesta na prípravku pre obedience, začína v pondelok 19.11. od 20:15.
Taktiež je ešte jedno miesto na čuchací kurz pre začiatočníkov, so začiatkom v utorok 20.11. od 16:00.
Bližšie info nájdete vpravo v popise kurzov.

Archiv novinek


 

LETNÍ TÁBOR PRO BOJÁCNÉ A ÚZKOSTNÉ PSY 10.-16.6.2019 v Nových Hradech

aneb cesta za sebevědomím a odvahou

INSTRUKTOŘI

Hana Böhmová
Instruktorka, spolumajitelka a jednatelka Psí školy KOIRA, s. r. o., předsedkyně spolku KOIRA klub, z. s. Cvičí a žije s čivavkami Kamilkou, Májou a Fidorkou, se kterými si vyzkoušela obedience, sportovní kynologii, agility, tanec se psem a dogtrekking a ve všech těchto disciplínách hledala cestu k jemné psí duši. Aktuálně se věnuje především canisterapii , hrám se psy pro sport i volný čas, výchově psů pro běžný život a řešení problémového chování psů.

Ing. Júlia Bukovinská
Výcviku psov (teda ich majiteľov ;)) sa profesne venuje cca 6 rokov. Medzi jej priority patria pachové práce v čele so záchranarinou a noseworkom a psia poslušnosť - obedience. V týchto disciplínach siaha na pomyselné „najvyššie“ méty – s kríženkou Amálkou mali dva krát zložený sutinový atest ministerstva vnitra ČR, v obedience s boderákom Kairosom 3x reprezentovali Českú republiku na MS, v noseworku je aktívnym rozhodcom klubu Nosework CZ .z.s.


Program - co vás čeká a nemine:

Tábor je otevřen všem psům a jejich rodinám, kteří trpí strachem:
• ze samoty (váš pes o samotě vyje, štěká, ničí věci, kálí, čůrá, rozškrábává dveře, sebepoškozuje se....)
• ze zvuků (váš pes se rozklepe po celém těle a snaží se někam prchnout před bouřkou, při zvucích rachejtlí, ale vyleká ho třeba i hlasité výsknutí, zvuk padajících předmětů, potlesk...)
• z cizích lidí (stačí třeba i jen pohled a váš pes hned vyjíždí; nemá rád doteky od cizích lidí – problém je to zejména u výstavního předvedení psa)
• z cizích psů (při setkání s nimi neví, jak se chovat – buď štěká a vyjíždí /i útok je obrana/ nebo se snaží prchnout)
• z cizího prostředí (do jiných místností váš pes vchází stažený a ztuhlý a sotva dýchá – je pro něho obtížné se uklidnit a uvolnit)
• z manipulace (stříhání drápků, koupání, stříhání, česání, navlékání oblečku, postroje... – to je noční můra – váš pes je schopný vás pokousat nebo se chvěje strachy a už předem prchá pod postel)
• a další...

NAUČÍME VÁS:
• jak pracovat s bojácným a úzkostným psem (postupná desenzitiace, habituace, protipodmiňování, trénink krok za krokem – úspěch je základem pro zvyšování sebevědomí, odměňování za statečnost)
• jak rozumět svému psovi (psí komunikace v teorii i praxi; stres – jeho příčiny a vliv na chování psa; důležitost managementu)
• jak pomoci svému psovi z úzkých (copingové strategie, bariéry, výživové doplňky, bandáže a jak strava ovlivňuje chování)
• jak čenichání mění život psům (terapeutické čenichací aktivity, psí hlavolamy, představení čenichacích psích sportů)


Tábor je otevřen všem, bez ohledu na věk psa – učíme se ostatně po celý život. Zúčastnit se můžete i z preventivních důvodů např. se štěňátky.

Veškeré aktivity budou individuálně přizpůsobeny vaším aktuálním možnostem a schopnostem. Budeme se v rámci možností snažit, aby nebyla překračována reaktivní vzdálenost vašeho psa v případě strachu z lidí a jiných psů (samozřejmě vás budeme učit i tyto situace zvládat). Přesto prosím zvažte, zda účast na takovém táboře by pro vašeho psa nebyla extrémně stresující. V takovém případě prosím využijte možnosti zúčastnit se jako divák bez psa. Pokud by totiž váš pes v novém prostředí (ani po několikahodinové aklimatizaci) nebyl schopen žrát a soustředit se na vás, budou naše možnosti značně omezené. Účinná pomoc totiž vždy začíná ještě dříve, než nastává problém! Když jsme v problému, už jen hasíme následky.
Hodláte-li přijet se psem, který má problém zůstat sám, prosím, abyste přijeli s více členy své rodiny, aby vašeho psa během teorie bez psů, mohl někdo na pokoji, v chatce atp. pohlídat.

Program bude opravdu nabytý: Cvičit budeme v dopoledním bloku, v odpoledním bloku a ještě vás bude čekat večerní až noční program. Teorie předcházející každý cvičební blok a večerní program je obvykle bez účasti psů (což bude vyžadovat samostatné odložení – odpočívání vašich psů na pokoji nebo v chatce – počítejte s tím prosím).

CENA a JAK ZAPLATIT ZA TÁBOR

Cena 4 500,-- pro cvičící tým za výcvik (bez stravy a ubytování)
Zároveň s přihláškou prosím uhraďte nevratnou zálohu ve výši Kč 2 250,-- na účet číslo 27-0675870207/0100 (jako variabilní symbol uveďte číslo svého mobilu, který uvedete v přihlášce). Zaplacením zálohy svou přihlášku závazně potvrdíte. Do té doby jde pouze o nezávaznou poptávku.
Doplatek ceny tábora ve výši Kč 2 250,-- uhraďte nejpozději do 10. května 2019 na stejný účet (viz. výše).

Cena 2 500,-- pro diváky, kteří se účastní všech aktivit bez psů (bez stravy a ubytování)
Zároveň s přihláškou prosím uhraďte nevratnou zálohu ve výši Kč 1 250,-- na účet číslo 27-0675870207/0100 (jako variabilní symbol uveďte číslo svého mobilu, který uvedete v přihlášce). Zaplacením zálohy svou přihlášku závazně potvrdíte. Do té doby jde pouze o nezávaznou poptávku.
Doplatek ceny tábora ve výši Kč 1 250,-- uhraďte nejpozději do 10. května 2019 na stejný účet (viz. výše).

Cena 1 000,-- za náhledovou praxi účastníka Akademie pro instruktory (bez stravy a ubytování)
Zároveň s přihláškou prosím uhraďte ve výši Kč 1 000,-- na účet číslo 27-0675870207/0100 (jako variabilní symbol uveďte číslo svého mobilu, který uvedete v přihlášce). Zaplacením svou přihlášku závazně potvrdíte. Do té doby jde pouze o nezávaznou poptávku.

Děti, nocležníci a jiný doprovod zdarma (platí si jen stravu a ubytování)
Jde o osoby, které se nebudou účastnit programu a budou s vámi jen bydlet a vyrážet třeba na nějaké soukromé výlety. Děti se programu v omezené míře a po předchozí dohodě účastnit mohou.
Rezervováno ubytování máme primárně pro aktivní účastníky tábora, proto prosíme o přihlášení doprovodu co nejdříve. S blížící se uzávěrkou nemusí být již volné ubytovací kapacity, jelikož penzion je obsazen i běžnými hosty.

Uzávěrka:
10. května 2019 (v případě volných míst, je možné se hlásit i po uzávěrce, ovšem je již nutné uhradit rovnou celou cenu tábora)

Maximálně pro 12 cvičících týmů!

Organizační informace:

Kde:
Penzion Na Celnici v Novohradských horách - http://www.penzionnacelnici.cz

Penzion se nachází v jižních Čechách cca 2 km od města Nové Hrady. Leží přímo na hranicích s Rakouskem, v objektu bývalé celnice. Psi se mohou pohybovat prakticky všude, mohou s Vámi být ubytováni na pokojích i v chatkách a pro ty psy, kteří jsou zvyklí být venku, jsou k dispozici venkovní kotce se zateplenou boudou. Přímo na pozemku penzionu se nachází prostorné cvičiště, kde budeme převážně cvičit. V případě nepříznivého počasí využijeme i vnitřních prostor.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ

Ubytování a stravování si každý účastník v penzionu Na Celnici zajišťuje sám. Je zde možnost bydlet v chatkách (cena se platí za chatku bez ohledu na počet ubytovaných) nebo na pokojích (cena je za osobu).

ZÁLOHU VE VÝŠI 50% CENY UBYTOVÁNÍ JE NUTNÉ UHRADIT NEJPOZDĚJI DO 10. KVĚTNA 2019!! A to na účet penzionu číslo: 237774602/0300 pod variabilním symbolem, kterým je datum příjezdu např. 17062019. Provozní penzionu – Simoná Šváchová – mobil: 602 222 263 – e-mail: objednavky@penzionnacelnici.cz.

Předběžnou rezervaci pokoje nebo chatky a objednávku stravování prosím realizujte zapsáním svého jména a telefonního kontaktu do interaktivní TABULKY.
(funguje stejně jako excelová tabulka a má dvě záložky – POKOJE a CHATKY)

Abyste měli možnost se domluvit na případném spolubydlení, spolujízdě apod., založili jsme za tímto účelem FB skupinu. V této skupině se můžete i ptát na věci, které nejsou v propozicích (propozice si prosím předem pečlivě pročtěte).

CENY UBYTOVÁNÍ A DALŠÍ PODROBNOSTI najdete zde: http://www.penzionnacelnici.cz/index.php/cenik
Psi v libovolném množství zdarma. Co se týká ubytování psů, psi jsou vítáni a můžou být s Vámi jak na pokoji, tak v chatce, anebo pro psy zvyklé na pobyt venku jsou k dispozici prostorné kotce se zateplenou boudou. Záleží to jen na Vás.
Pro uskladnění krmení pro psy je zdarma k dispozici společná lednička a mrazák.

KDY:
Příjezd v pondělí 10.6.2019 do 17 hodin (začneme společným úvodem a večeří, která je od 18ti hodin - ubytování je zaručeně možné od 15ti hodin, obvykle ale i dříve; instruktor bude k dispozici po 15. hodině; večer na vás již bude čekat večerní program!!!)

Odjezd v neděli 16.6.2016 dopoledne (program bude končit v sobotu 15.6.2019 v noci)

Pro koho je tábor určen:
Doporučený minimální věk pejska, který se bude tábora aktivně účastnit, je šest měsíců (ale záleží jen na Vás).

Nejedná se o dětský tábor! Děti se mohou účastnit, avšak pouze v doprovodu osoby starší 18ti let. Mládež (15 - 17 let) se může účastnit pouze s písemným souhlasem rodičů. Text souhlasu bude zaslán na vyžádání e-mailem.


Doporučená výbava (kromě dobré nálady a odvahy):

• pejsek nebo pejsci v libovolném množství
• přepravku či nějakou boudičku nebo klícku, kam pejska odložíte, když nebude cvičit a kde bude moci nerušeně odpočívat (hodí se i na pokoj nebo do chatky, zvláště když tam nebudete bydlet sami) + budeme vás učit, jak na to
• dáváme přednost tomu, aby psi měli postroje, aby se neškrtili ani v případě, že tahají na vodítku - v žádném případě stahovací či kovové obojky prosím (ani jiné mučící vynálezy)!
• vodítko (jedno klasické cca 1,5 m a jedno dlouhé 5 až 10 m - ke cvičení bude nevhodné vytahovací)
• ČELOVKA – určitě se hodí :)
• motivační hračky (ideální je nějaký pešek nebo plyšák na provázku, balónky a pod.)
• klikr (pokud jej používáte; bude možné je na místě zakoupit)
• pamlsky (na množství a kvalitě nešetřete; mělo by se jednat o něco, po čem se Váš pes může utlouct a snadno a rychle to zblajzne; možnost dokoupení bude určitě i v místě)
• notýsek a psací potřeby (pro případ, že si budete chtít nějaké dobré nápady poznamenat nebo nakreslit)
• foťák či kamera (nápady, pomůcky, aktivity – vše si můžete pro vlastní potřebu fotit a natáčet)
• ! doporučujeme holínky ! (ráno je rosa), židličku, deku na ležení a slunečník, deštník a pláštěnku ... (dosud neumíme poručit větru a dešti)
• SPORTOVNÍ OBUV, ve které budete moci rychle běhat, měnit bleskově směr a dramaticky akcelerovat :-D a boty na turistiku

Důležité na závěr:
Cvičí se za každého počasí (bude-li extrémní vedro, přizpůsobíme program a budeme cvičit hlavně ráno a večer). V případě vytrvalého deště bude možné částečně cvičit i uvnitř. Háravé fenky se pobytu mohou zúčastnit, ale musíte počítat s jistým omezením. Psi, kteří budou na táboře přítomni, ať už budou cvičit nebo ne, musí mít povinné očkování dle platného zákona. Psovod je odpovědný za škody způsobené psem a je povinen dodržovat pokyny pořadatele. Všichni se účastní tábora na vlastní nebezpečí a jsou povinni mít po celou dobu tábora v areálu své psy pod dohledem. Volné pobíhání psů bez dozoru, nebo ve chvíli, kdy to druhým bude nepříjemné (např. bojácný pes se špatnými zkušenostmi), nebude tolerováno. Mimo areál je dostatek prostoru pro venčení a vylítání. Děkujeme za pochopení.

Pořadatel akce:

Hana Böhmová
U Sokolovny 140/2
725 29 Ostrava – Petřkovice
IČ: 691 58 681
Nejsem plátcem DPH!
mobil: 723 367 923
e-mail: bohmova.hana@post.cz – na tento e-mail můžete psát i vaše případné dotazy

Informace o nakládání s Vašimi osobními údaji najdete zde: http://www.minimaxipes.estranky.cz/clanky/gdpr---ochrana-osobnich-udaju.html


Hana Böhmová
CENA: 4500,-- za cvičící tým (pes + až 2 osoby)

Registrační formulář

Registrace kurzu nebo semináře. Pokud máte dotaz, kontaktujte nás.

5 / 12
Název kurzu: LETNÍ TÁBOR PRO BOJÁCNÉ A ÚZKOSTNÉ PSY 10.-16.6.2019 v Nových Hradech
Cvičitel/ka: Hana Böhmová
Jméno a příjmení: *
Email: *
Telefon:
Plemeno:
Váš dotaz ke kurzu či semináři:
kontrolní text : 32985
kontrola :
 

publikováno: 03.01.2019 - 14:26

 

Kalendář akcí

Zvětšit kalendář  


Výcviky a kurzyIntenzivní semináře


B7 design & Kavik design & Infocity hosting
KOIRA.CZ - PSÍ ŠKOLA A HOTEL - Závada 71, 747 19 Bohuslavice u Hlučína, tel.: +420 736 670 497
Napište nám | Top