KOIRA.CZ

Psí škola a hotel pro psy Koira

Rádi bychom Vám představili psí školu, hotel a další služby, které nabízíme pro Vaše pejsky a hafany. Věříme, že se na nás s důvěrou obrátíte. Psí hotel: +420 736 670 497 nebo kontakt na nás.

 Psí škola - menu
Aktuality

Přivolávačské hry se opět otevírají!

Od 9.1.2019 bude opět začínat kurz přivolávačských her - kurz, který z vašeho psa udělá dobře vychovaného parťáka a předejdete tak většině budoucích problémů :)

Prípravka pre obedience a čuchací kurz

Máme dve voľné miesta na prípravku pre obedience, začína v pondelok 19.11. od 20:15.
Taktiež je ešte jedno miesto na čuchací kurz pre začiatočníkov, so začiatkom v utorok 20.11. od 16:00.
Bližšie info nájdete vpravo v popise kurzov.

Archiv novinek


 

LETNÍ PSYCHO DOGDANCING TÁBOR v Heřmanově Městci 14.-20.7.2019

Tábor zaměřený na triky a sestavy a jejich prezentaci na veřejnosti.

PROGRAM TÁBORA:

Program tábora bude zaměřený na téma triků / cviků a na jejich prezentaci na veřejnosti. Tábor je vhodný zejména pro zájemce o dogdancing. Své si zde najdou všichni, kteří bojují sami se sebou i se svým psem, pokud mají cokoliv veřejně předvést. Ať už před svými příbuznými, na předváděcí akci nebo na mistrovství republiky v dogdancingu :) Budeme se věnovat nejenom samotným trikům, ale především všemu, co stojí za úspěšným vystoupením – od inspirace k tématu vystoupení, až po pohodové zvládnutí celé sestavy, kterou si užijete vy i váš pes.

Na táboře si budete moci se svými psy i sami se sebou prožít cvičení, hry a výzvy na témata:
• zvládání vlastní nervozity a stresu (zejm. v závodním prostředí, při vystupování na veřejnosti)
• soustředění, sebeuvědomění a sebekontrola
• pohyb, rovnováha a spolupráce
• rozvoj fantazie a improvizačních dovedností (např. variace triků; hudební, filmové či knižní inspirace...)
• hledání vlastní motivace pro cvičení, umění plánovat
V první polovině tábora si naostro vyzkoušíte dogdancingové zkoušky (budete si moct složit Musical Dressage, Heelwork to Music, anebo Freestyle 1. úrovně).

Cílem tábora není vás a vašeho pejska na zkoušky připravit po stránce triků, ale především po stránce formální a po stránce zvládání psychiky vás obou. Abyste nebyli na přípravu zkoušek sami, přihlášeným účastníkům pošleme do konce dubna informace a tipy k tomu, abyste si zvládli připravit triky na zkoušky.
Během celého tábora vás čekají intenzivní dopolední a odpolední akční bloky a večerní aktivity v klubovně nebo noční hry venku. Na závěr tábora bude táborák (pokud to počasí dovolí). Ne vždy půjde o aktivity se psy, aby měli čas si odpočinout.

Podmínkou účasti na táboře je, že váš pes bez problémů vydrží minimálně 3 hodiny sám ponechaný v chatce, v kotci, v boudičce, v autě atp.

Počítejte prosím s tím, že tento tábor může být po psychické a fyzické stránce náročnější (pokud už nyní víte, že máte v tomto směru nějaké limity, prosím informujte o nich instruktory předem).

Tábor je určen pro mírně, středně a hodně pokročilé :) Doporučujeme, aby váš pes zvládal minimálně sedm triků nebo cviků libovolné obtížnosti (například: podávání pacek, otočky, slalom mezi nohama, obíhání psovoda, lehni, sedni, couvání, chůzi u nohy, obíhání předmětu, panáček, poklona, skákání přes překážku, vyslání na target, nouse-touch apod.). Vy byste měli umět používat při práci se psem „označovač“ (jinak též marker, bridge) – ať již ve formě klikru nebo nějakého slova či zvuku. Měli byste také umět budovat cvik „krok za krokem“ tj. od toho nejjednoduššího začátku po složité chování na konci (což umíte, pokud jste psa naučili těch sedm triků ;) ).

INSTRUKTORKY

Hana Böhmová
Žije a cvičí s čivavkami Kamilkou, Májou a Fidorkou, se kterými si vyzkoušela obedience, sportovní kynologii, agility, tanec se psem a dogtrekking a ve všech těchto disciplínách hledala cestu k jemné psí duši. Aktuálně se věnuje především canisterapii, hrám se psy pro sport i volný čas, výchově psů pro běžný život a řešení problémového chování psů.

Tereza Hoření
Žije a tančí se dvěma fenkami plemene coton de Tuléar Daisy a Beauty. Trénuje nejen se svými pejsky, ale od roku 2009 i s ostatními týmy „poslušnost pro běžný život“ a triky dogdancingu (s Daisy už má za sebou i bohatou závodní kariéru). Trénování je pro ni hra, při které je nejdůležitější radost pejska i jeho lidského parťáka. Kromě samotných triků se v dogdancingu věnuje také choreografii a taneční průpravě psovodů. V té využívá své bohaté taneční zkušenosti – tančila např. latinskoamerické tance, west coast swing nebo salsu. Terka je rozhodčí pro oficiální závody DDCCR a instruktorka dogdance III. třídy. V současné plní podmínky pro rozhodčího pro zkoušky 1. úrovně DDCCR. Ve svém volném čase se zajímá o osobní rozvoj, některá z jeho témat také přednáší na firemních školeních (např. osobní time management nebo myšlenkové mapy).CENA A PLATEBNÍ PODMÍNKY

Cena 4 500,-- pro cvičící tým (= pes + jedna osoba; bez ubytování)
Cena 2 000,-- pro diváky (jen do naplnění ubytovací kapacity; bez ubytování)

Cenu za výcvik prosím uhraďte:

Zálohu uhraďte (1 881,-- cvičící tým nebo 418,-- divák) zároveň s přihláškou na účet číslo 232784705/0300 - jako variabilní symbol uveďte číslo svého mobilu (stejné jako v přihlášce); je-li to možné, uveďte do zprávy pro příjemce své jméno.

Doplatek uhraďte (tj. 2 619,- cvičící tým nebo 1 164,-- divák) nejpozději do 10. května 2019 na účet číslo 27-0675870207/0100 - jako variabilní symbol uveďte číslo svého mobilu (stejné jako v přihlášce); je-li to možné, uveďte do zprávy pro příjemce své jméno.

I v případě, že se rozhodnete uhradit cenu tábora rovnou celou, rozdělte prosím platbu na dva výše uvedené účty.

Neúčast není důvodem pro vrácení již zaplaceného vstupného, můžete ale za sebe poslat náhradníka (o tom nás prosím informujte)! Přihlášku považujeme za závaznou až po jejím zaplacení – do té doby jde jen o nezávaznou poptávku.

Ubytování se bude hradit v hotovosti na místě přímo ubytovateli!

Organizační informace:

MÍSTO KONÁNÍ:
Kynologický areál v Heřmanově Městci (http://zko076.mirc.cz/)
Areál leží na kraji města – velký prostor pro procházky a venčení. Areál je oplocený. Součástí areálu je sprcha, WC, klubovna s plně vybavenou kuchyňkou (kde je možné si vařit). Odkládací kotce pro psy jsou samozřejmostí. Pitná voda je do areálu dovážená - místní voda je pouze užitková.

UBYTOVÁNÍ:
Ubytování přímo v areálu není podmínkou. Účastník tábora si může zajistit i nezávisle na nás ubytování vlastní.
Přímo v areálu budou k dispozici pro účastníky devět dvoulůžkových chatek a jeden dvojlůžkový apartmán ve zděné budově. Součástí každé chatky je elektrické topení, el. zásuvka, lednička, noční stolek a skříň na šatstvo. V areálu je možné také stanovat. Chatky nejsou nejnovější – počítejte s určitým spartánským stylem ;-) Samozřejmostí je velice pěkné a čistě vyprané povlečení a prostěradla (nebo lépe deky), které obdržíte při příjezdu. Pokud však budete chtít, aby psi s Vámi spali v posteli, prosím vezměte si lůžkoviny (postačí povlečení) vlastní! Přeci jenom zachlupacené a zablácené povlečení kolikrát ani pořádně vyprat nelze :-( a toto opatření činíme s ohledem na jeho další uživatele a na přání majitelů areálu.

Na konci pobytu je každý povinen sundat povlečení, vymést a vytřít chatku a uklidit ledničku!
Ubytování v chatkách nebo ve vlastním stanu:

cena 150,-- za osobu a noc
(celý tábor = 6 nocí = 900,-- za osobu)

Ubytování se platí až na místě v hotovosti podle prospaných nocí.

PŘÍJEZD A ODJEZD:

Příjezd v neděli 14. července 2019 do 17 hodin (budete očekávání od 15 hodin)
Začneme společným úvodem - prosím přijeďte včas.

Odjezd v sobotu 20. července 2019 dopoledne (program bude končit v pátek v noci – zřejmě společným táborákem)

STRAVOVÁNÍ:
Budeme chodit do blízkých restaurací EDEN nebo MARINA. Objednat je možné i pizzu. Městečko je skutečně, co by kamenem dohodil, takže nákupy nejsou problém. V areálu je kuchyňka, kde bude možné si vařit (mikrovlnka, sporák, rychlovarné konvice, lednička, mražák).

PRO KOHO JE TÁBOR URČEN:
Tábor je určen pro mírně, středně a hodně pokročilé :) (viz výše)

Doporučený minimální věk pejska, který se bude tábora aktivně účastnit, je šest měsíců (ale záleží samozřejmě na vás).

Nejedná se o dětský tábor! Děti se mohou účastnit, avšak pouze v doprovodu osoby starší 18ti let. Mládež (15 - 17 let) se může účastnit pouze s písemným souhlasem rodičů. Text souhlasu bude zaslán na vyžádání e-mailem. Upozorňujeme, že výklad nemusí být pro mladší děti záživný a mladší děti nejsou způsobilé k tomu, aby zvládaly výchovu psa (zvláště problémového).

Maximální počet přihlášených: 12 cvičících týmů

Můžete přijet s libovolným (ovšem přiměřeným) počtem psů, ale budete si je muset během cvičení střídat, jako byste měli jen jednoho - tj. všem bude věnován stejný časový prostor. Prosím zvažte více psů v případě, že je nemůžete nechat o samotě v chatce. Velice byste si komplikovali život. Cvičit se bude jednotlivě. Trénink pro rodinné smečky bude spíše výjimkou.

DOPORUČENÁ VÝBAVA (kromě dobré nálady):
• pejsek nebo pejsci v libovolném množství
• doporučujeme přepravku či nějakou boudičku nebo klícku, kam pejska odložíte, když nebude cvičit a kde bude moci nerušeně odpočívat (hodí se i do chatky); v areálu jsou kotce i odkládačky
• dáváme přednost tomu, aby psi měli postroje, aby se neškrtili ani v případě, že tahají na vodítku - v žádném případě stahovací či kovové obojky prosím (ani jiné mučící vynálezy)!
• vodítko (jedno klasické cca 1,5 m a jedno dlouhé 5 až 10 m - ke cvičení bude nevhodné vytahovací)
• motivační hračky (ideální je nějaký pešek nebo plyšák na provázku, balónky apod.)
• pamlsky (na množství a kvalitě nešetřete; mělo by se jednat o něco, po čem se Váš pes může utlouct a snadno a rychle to zblajzne; možnost dokoupení bude určitě i v místě - vietnamci zatím nezklamali ani ve svátky)
• ČELOVKA nebo baterka – nutné vybavení pro noční hru!!!
• notýsek a psací potřeby (pro případ, že si budete chtít nějaké dobré nápady poznamenat nebo nakreslit)
• ! doporučujeme holínky !, židličku, deštník a pláštěnku ... (dosud neumíme poručit větru a dešti)
• VHODNÉ OBLEČENÍ (neexistuje špatné počasí, pouze nevhodně oblečený účastník)!!!
• flešku - pokud si budete chtít stáhnout fotky nebo videa, které si během tábora vzájemně pořídíme

Důležité na závěr:
Cvičí se za každého počasí. V případě vytrvalého deště bude možné částečně cvičit i uvnitř. Háravé fenky se pobytu mohou zúčastnit, ale musíte počítat s jistým omezením. Psi, kteří budou na táboře přítomni, ať už budou cvičit nebo ne, musí mít povinné očkování dle platného zákona. Psovod je odpovědný za škody způsobené psem a je povinen dodržovat pokyny pořadatele. Všichni se účastní tábora na vlastní nebezpečí a jsou povinni mít po celou dobu tábora v areálu své psy pod dohledem. Volné pobíhání psů bez dozoru, nebo ve chvíli, kdy to druhým bude nepříjemné (např. bojácný pes se špatnými zkušenostmi), nebude tolerováno. Mimo areál je dostatek prostoru pro venčení a vylítání. Děkujeme za pochopení.

Psovod se účastní na vlastní nebezpečí, je odpovědný za škody způsobené svým psem a je povinen dodržovat pokyny pořadatele a instruktorů.

Zasláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů, o čemž deklaraci najdete zde:
GDPR - OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Pořadatel:
Hana Böhmová
U Sokolovny 140/2
725 29 Ostrava - Petřkovice
IČ: 691 58 681
e-mail: bohmova.hana@post.cz
mobil: 723 367 923
Hana Böhmová
CENA: 4500,-- za cvičící tým (bez ubytování)

Registrační formulář

Registrace kurzu nebo semináře. Pokud máte dotaz, kontaktujte nás.

1 / 20
Název kurzu: LETNÍ PSYCHO DOGDANCING TÁBOR v Heřmanově Městci 14.-20.7.2019
Cvičitel/ka: Hana Böhmová
Jméno a příjmení: *
Email: *
Telefon:
Plemeno:
Váš dotaz ke kurzu či semináři:
kontrolní text : 35436
kontrola :
 

publikováno: 30.01.2019 - 17:43

 

Kalendář akcí

Zvětšit kalendář  


Výcviky a kurzyIntenzivní semináře


B7 design & Kavik design & Infocity hosting
KOIRA.CZ - PSÍ ŠKOLA A HOTEL - Závada 71, 747 19 Bohuslavice u Hlučína, tel.: +420 736 670 497
Napište nám | Top