KOIRA.CZ

Psí škola a hotel pro psy Koira

Rádi bychom Vám představili psí školu, hotel a další služby, které nabízíme pro Vaše pejsky a hafany. Věříme, že se na nás s důvěrou obrátíte. Psí hotel: +420 736 670 497 nebo kontakt na nás.

 Psí škola - menu
Aktuality

Jak vést psa - intenzivka vodítkových technik 21.8.2019

Všechno, co jste chtěli vědět o vodítku a báli jste se zeptat :D

Vodítko - spojnice mezi námi a naším psem. Pomůcka milovaná, respektovaná, nenáviděná- ale především často nepochopená.

Dogfitness intenzivka 14.8.2019

Co si tak uprostřed léta trochu zaposilovat? ;)

Trocha protažení psíků, koordinačního cvičení a využití balančních pomůcek :)

Archiv novinek


 

LETNÍ TÁBOR pro BOJÁCNÉ A ÚZKOSTNÉ PSY 14.- 20.7.2019

aneb cesta za sebevědomím pro každý den i pro výjimečné události

Tábor je otevřen všem psům, kteří trpí strachem, nebo se chovají bojácně v každodenním životě, nebo třeba jen na zkouškách a závodech různých sportů.

PROGRAM TÁBORA:
Tábor je otevřen všem psům, kteří trpí strachem, nebo se chovají bojácně v každodenním životě, nebo třeba jen na zkouškách a závodech různých sportů.
Trápí vás některých z těchto problémů? Pes má strach…

• ze samoty (váš pes o samotě vyje, štěká, ničí věci, kálí, čůrá, rozškrábává dveře, sebepoškozuje se…)
• na závodech a zkouškách (doma všechno perfektně umí, ale na závodech pořád čuchá, ztrácí pozornost, najednou všechny cviky zapomene, znervózňuje ho vaše nervozita…)
• z cizích lidí (stačí třeba i jen pohled a váš pes hned vyjíždí; nemá rád doteky od cizích lidí – problém je to zejména u výstavního předvedení psa)
• z cizích psů (při setkání s nimi neví, jak se chovat – buď štěká a vyjíždí /i útok je obrana/ nebo se snaží prchnout)
• z cizího prostředí (do jiných místností váš pes vchází stažený a ztuhlý a sotva dýchá – je pro něho obtížné se uklidnit a uvolnit)
• na výstavách (nesnáší velké haly a spoustu psů kolem něj, ohání se po psech v kruhu, snaží se schovat před rozhodčím, nebo na něj vrčí, chodí shrbený a necítí se dobře…)
• z manipulace (stříhání drápků, koupání, stříhání, česání, navlékání oblečku, postroje... – to je noční můra – váš pes je schopný vás pokousat nebo se chvěje strachy a už předem prchá pod postel)
• ze zvuků (váš pes se rozklepe po celém těle a snaží se někam prchnout před bouřkou, při zvucích rachejtlí, ale vyleká ho třeba i hlasité výsknutí, zvuk padajících předmětů, potlesk...)
• …a případně i z dalších věcí.

NAUČÍME VÁS:
• jak pracovat s bojácným a úzkostným psem (postupná desenzitizace, protipodmiňování, trénink krok za krokem – úspěch je základem pro zvyšování sebevědomí, odměňování za statečnost)
• jak rozumět svému psovi (psí komunikace v teorii i praxi; stres – jeho příčiny a vliv na chování psa; důležitost managementu)
• jak pomoci svému psovi z úzkých (copingové strategie, bariéry, výživové doplňky, bandáže a jak strava ovlivňuje chování)
• jak postupně psa přivykat na výrazně stresové situace v podobě psích závodů (co všechno může psa stresovat, jak připravit tréninkovou situaci, kde nacvičit vše potřebné)
• jak čenichání mění život psům (terapeutické čenichací aktivity, psí hlavolamy)
• jak nejlépe zvládnout krizovou situaci, když už nastane
• jak zvládat svoji vlastní nervozitu a stres, abyste byli pro svého psa oporou

Tábor je otevřen všem, bez ohledu na věk psa – učíme se ostatně po celý život. Zúčastnit se můžete i z preventivních důvodů např. se štěňátky.
Veškeré aktivity budou individuálně přizpůsobeny vašim aktuálním možnostem a schopnostem. Budeme se v rámci možností snažit, aby nebyla překračována reaktivní vzdálenost vašeho psa v případě strachu z lidí a jiných psů (samozřejmě vás budeme učit i tyto situace zvládat). V místě konání tábora se nachází most, který poměrně hlučně rachotí, kdykoli přes něj přejede auto – prostředí tedy není úplně ideální pro psy s výrazným strachem ze zvuků. Zvažte prosím, zda účast na takovém táboře by pro vašeho psa nebyla extrémně stresující. V takovém případě prosím využijte možnosti zúčastnit se jako divák bez psa. Pokud by totiž váš pes v novém prostředí (ani po několikahodinové aklimatizaci) nebyl schopen žrát a soustředit se na vás, budou naše možnosti značně omezené. Účinná pomoc totiž vždy začíná ještě dříve, než nastává problém! Když jsme v problému, už jen hasíme následky.

Hodláte-li přijet se psem, který má problém zůstat sám, prosím, abyste přijeli s více členy své rodiny, aby vašeho psa během teorie bez psů, mohl někdo na pokoji, v chatce atp. pohlídat.

Program bude opravdu nabytý: Cvičit budeme v dopoledním bloku, v odpoledním bloku, a ještě vás bude čekat večerní až noční program. Teorie předcházející každý cvičební blok a večerní program je obvykle bez účasti psů (což bude vyžadovat samostatné odložení – odpočívání vašich psů na pokoji nebo v chatce – počítejte s tím prosím).

INSTRUKTORKY
Hana Böhmová
Žije a cvičí s čivavkami Kamilkou, Májou a Fidorkou, se kterými si vyzkoušela obedience, sportovní kynologii, agility, tanec se psem a dogtrekking a ve všech těchto disciplínách hledala cestu k jemné psí duši. Aktuálně se věnuje především canisterapii, hrám se psy pro sport i volný čas, výchově psů pro běžný život a řešení problémového chování psů od strachu po agresi.

Tereza Hoření
Žije a tančí se dvěma fenkami plemene coton de Tuléar Daisy a Beauty. Trénuje nejen se svými pejsky, ale od roku 2009 i s ostatními týmy „poslušnost pro běžný život“ a triky dogdancingu. Trénování je pro ni hra, při které je nejdůležitější radost pejska i jeho lidského parťáka. Se svými fenkami se věnuje především cvikům pro každodenní pohodový život, dogdancingu a výstavám. Má chovatelskou stanici Laetitia Bohemica, kdy jednou za čas odchovává štěňátka.

CENA A PLATEBNÍ PODMÍNKY
Cena 4 500,-- pro cvičící tým (= pes + maximálně dvě osoby; bez ubytování – počítáme pro Vás s ubytováním v chatkách)
Cena 2 000,-- pro diváky bez psa (bez ubytování – počítejte pravděpodobně s tím, že budete stanovat)
Cena 1 000,-- náhledová praxe pro účastníky Akademie pro instruktory (bez ubytování – počítejte pravděpodobně s tím, že budete stanovat)

Cenu za výcvik prosím uhraďte:
Cenu za tábor prosím uhraďte zároveň s přihláškou na účet číslo 27-0675870207/0100 - jako variabilní symbol uveďte číslo svého mobilu (stejné jako v přihlášce); je-li to možné, uveďte do zprávy pro příjemce své jméno.
Neúčast není důvodem pro vrácení již zaplaceného vstupného, můžete ale za sebe poslat náhradníka (o tom nás prosím informujte)! Přihlášku považujeme za závaznou až po jejím zaplacení – do té doby jde jen o nezávaznou poptávku.

Ubytování se bude hradit v hotovosti na místě přímo ubytovateli!

Organizační informace:

MÍSTO KONÁNÍ:

Kynologický areál v Heřmanově Městci (http://zko076.mirc.cz/)
Areál leží na kraji města – velký prostor pro procházky a venčení. Areál je oplocený. Součástí areálu je sprcha, WC, klubovna s plně vybavenou kuchyňkou (kde je možné si vařit). Odkládací kotce pro psy jsou samozřejmostí. Pitná voda je do areálu dovážená - místní voda je pouze užitková.

UBYTOVÁNÍ:
Ubytování přímo v areálu není podmínkou. Účastník tábora si může zajistit i nezávisle na nás ubytování vlastní.
Přímo v areálu budou k dispozici pro účastníky devět dvoulůžkových chatek a jeden dvojlůžkový apartmán ve zděné budově. Součástí každé chatky je elektrické topení, el. zásuvka, lednička, noční stolek a skříň na šatstvo. V areálu je možné také stanovat. Chatky nejsou nejnovější – počítejte s určitým spartánským stylem ;-) Samozřejmostí je velice pěkné a čistě vyprané povlečení a prostěradla (nebo lépe deky), které obdržíte při příjezdu. Pokud však budete chtít, aby psi s Vámi spali v posteli, prosím vezměte si lůžkoviny (postačí povlečení) vlastní! Přeci jenom zachlupacené a zablácené povlečení kolikrát ani pořádně vyprat nelze :-( a toto opatření činíme s ohledem na jeho další uživatele a na přání majitelů areálu.
Na konci pobytu je každý povinen sundat povlečení, vymést a vytřít chatku a uklidit ledničku!

Ubytování v chatkách nebo ve vlastním stanu: cena 150,-- za osobu a noc
(celý tábor = 6 nocí = 900,-- za osobu)
Ubytování se platí až na místě v hotovosti podle prospaných nocí.

PŘÍJEZD A ODJEZD:
Příjezd v neděli 14. července 2019 do 17 hodin (budete očekávání od 15 hodin)
Začneme společným úvodem - prosím přijeďte včas.
Odjezd v sobotu 20. července 2019 dopoledne (program bude končit v pátek v noci – zřejmě společným táborákem)

STRAVOVÁNÍ:
Budeme chodit do blízkých restaurací EDEN nebo MARINA. Objednat je možné i pizzu. Městečko je skutečně, co by kamenem dohodil, takže nákupy nejsou problém. V areálu je kuchyňka, kde bude možné si vařit (mikrovlnka, sporák, rychlovarné konvice, lednička, mražák).

PRO KOHO JE TÁBOR URČEN:
Doporučený minimální věk pejska, který se bude tábora aktivně účastnit, je šest měsíců (ale záleží jen na Vás).
Nejedná se o dětský tábor! Děti se mohou účastnit, avšak pouze v doprovodu osoby starší 18ti let. Mládež (15 - 17 let) se může účastnit pouze s písemným souhlasem rodičů. Text souhlasu bude zaslán na vyžádání e-mailem. Upozorňujeme, že výklad nemusí být pro mladší děti záživný a mladší děti nejsou způsobilé k tomu, aby zvládaly výchovu psa (zvláště problémového).

Maximální počet přihlášených: 10 cvičících týmů.

Můžete přijet s libovolným (ovšem přiměřeným) počtem psů, ale budete si je muset během cvičení střídat, jako byste měli jen jednoho - tj. všem bude věnován stejný časový prostor. Prosím zvažte více psů v případě, že je nemůžete nechat o samotě v chatce. Velice byste si komplikovali život. Cvičit se bude jednotlivě. Trénink pro rodinné smečky bude spíše výjimkou.

Doporučená výbava (kromě dobré nálady):
• pejsek nebo pejsci v libovolném množství
• doporučujeme přepravku či nějakou boudičku nebo klícku, kam pejska odložíte, když nebude cvičit a kde bude moci nerušeně odpočívat (hodí se i do chatky); v areálu jsou kotce i odkládačky
• dáváme přednost tomu, aby psi měli postroje, aby se neškrtili ani v případě, že tahají na vodítku - v žádném případě stahovací či kovové obojky prosím (ani jiné mučící vynálezy)!
• vodítko (jedno klasické cca 1,5 m a jedno dlouhé 5 až 10 m - ke cvičení bude nevhodné vytahovací)
• motivační hračky (ideální je nějaký pešek nebo plyšák na provázku, balónky apod.)
• pamlsky (na množství a kvalitě nešetřete; mělo by se jednat o něco, po čem se Váš pes může utlouct a snadno a rychle to zblajzne; možnost dokoupení bude určitě i v místě - vietnamci zatím nezklamali ani ve svátky)
• ČELOVKA nebo baterka – nutné vybavení pro noční hru!!!
• notýsek a psací potřeby (pro případ, že si budete chtít nějaké dobré nápady poznamenat nebo nakreslit)
• ! doporučujeme holínky !, ŽIDLIČKU, deštník a pláštěnku ... (dosud neumíme poručit větru a dešti)
• VHODNÉ OBLEČENÍ (neexistuje špatné počasí, pouze nevhodně oblečený účastník)!!!
• flešku - pokud si budete chtít stáhnout fotky nebo videa, které si během tábora vzájemně pořídíme

Důležité na závěr:
Cvičí se za každého počasí. V případě vytrvalého deště bude možné částečně cvičit i uvnitř. Háravé fenky se pobytu mohou zúčastnit, ale musíte počítat s jistým omezením. Psi, kteří budou na táboře přítomni, ať už budou cvičit nebo ne, musí mít povinné očkování dle platného zákona. Psovod je odpovědný za škody způsobené psem a je povinen dodržovat pokyny pořadatele. Všichni se účastní tábora na vlastní nebezpečí a jsou povinni mít po celou dobu tábora v areálu své psy pod dohledem. Volné pobíhání psů bez dozoru, nebo ve chvíli, kdy to druhým bude nepříjemné (např. bojácný pes se špatnými zkušenostmi), nebude tolerováno. Mimo areál je dostatek prostoru pro venčení a vylítání. Děkujeme za pochopení.

Psovod se účastní na vlastní nebezpečí, je odpovědný za škody způsobené svým psem a je povinen dodržovat pokyny pořadatele a instruktorů.

Zasláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů, o čemž deklaraci najdete zde:
GDPR - OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Pořadatel:
Hana Böhmová
U Sokolovny 140/2
725 29 Ostrava - Petřkovice
IČ: 691 58 681
e-mail: bohmova.hana@post.cz
mobil: 723 367 923

Hana Böhmová
CENA: 4500,-- za cvičící tým (bez ubytování)

Registrační formulář

Registrace kurzu nebo semináře. Pokud máte dotaz, kontaktujte nás.

4 / 10
Název kurzu: LETNÍ TÁBOR pro BOJÁCNÉ A ÚZKOSTNÉ PSY 14.- 20.7.2019
Cvičitel/ka: Hana Böhmová
Jméno a příjmení: *
Email: *
Telefon:
Plemeno:
Váš dotaz ke kurzu či semináři:
kontrolní text : 56553
kontrola :
 

publikováno: 02.04.2019 - 22:29

 

Kalendář akcí

Zvětšit kalendář  


Výcviky a kurzyIntenzivní semináře


B7 design & Kavik design & Infocity hosting
KOIRA.CZ - PSÍ ŠKOLA A HOTEL - Závada 71, 747 19 Bohuslavice u Hlučína, tel.: +420 736 670 497
Napište nám | Top