Nikol Holeszová

MVDr. Nikol Holeszová, CertCAAPR

veterinářka, člen Asociace fyzioterapie a rehabilitace malých zvířat ČR

O Nikol

V roce 2017 jsem se stala absolventem Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně, již za studií jsem věděla, že moje cesta nepůjde jen směrem klasické medicíny a chtěla jsem se zaměřit i na metody u zvířat velmi opomíjené, avšak také důležité. Nejednou jsem se setkala s úrazy pohybového aparátu zapříčiněnými nedostatečnou prevencí, se zvířaty, jejichž rekonvalescence po operacích neprobíhala zcela bez potíží nebo s takovými, kterým bylo doporučeno jen doživotně užívat léky od bolesti. 

Proč se v těchto směrech neinspirovat lidskou medicínou, kde jen dobře udržovaní sportovci podávají ty nejlepší výkony, kde po složité operaci okamžitě pacienta odesílají na rehabilitační pracoviště, jelikož ví, že samotná operace není konečným řešením? Proto jsem se rozhodla tuto ideu aplikovat i na zvířata, jelikož zákonitosti každého pohybového aparátu fungují stejně a zaslouží si odbornou péči. 

Po škole jsem jako lékařka nastoupila na veterinární kliniku v Ostravě a zároveň začala navštěvovat 18-ti měsíční kurz pořádaný Asociací fyzioterapie a rehabilitace zvířat, kde jsem získala znalosti ve všech odvětvích fyzioterapie psů. Přes manuální praktiky masáží, aktivní pohybové terapie až po přístrojové fyzikální modality, jejichž účinky příznivě ovlivňují fyziologické buněčné mechanismy. 

Naštěstí, s měnící se dobou, se tyto metody pomalu dostávají do podvědomí majitelů i lékařů a fyzioterapie zvířat už není jen pohádkou, ale stává se nepostradatelnou péčí v mnoha případech sportovních psů, psů v rekonvalescenčním období a také zvířecích geriatriků. A já jsem ráda, že toho mohu být součástí.

Služby

  • Komplexní fyzioterapeutické vyšetření
  • Navržení individuálního rehabilitačního plánu
  • Preventivní péče psích sportovců
  • Rehabilitace ortopedických a neurologických pacientů
  • Manuální techniky (masáže a ošetření trigger pointů)
  • Pasivní cvičení i aktivní asistovaná terapie
  • Balanční cvičení (Dog Fitness)
  • Kineziotaping