KOIRA.CZ

Psí škola a hotel pro psy Koira

Rádi bychom Vám představili psí školu, hotel a další služby, které nabízíme pro Vaše pejsky a hafany. Věříme, že se na nás s důvěrou obrátíte. Psí hotel: +420 736 670 497 nebo kontakt na nás.

 Psí škola - menu
Aktuality

Komunikační lekce na hájovně 28.3. - jednodenní

Oblíbená akce v jednodenní podobě

ŠKOLKA PRO ŠTĚŇÁTKA

ŠKOLKA PRO ŠTĚŇÁTKA A ZAČÁTEČNÍKY ZAČÍNÁ VE STŘEDU 5.2. V 17:00 teoretickým seminářem.

Archiv novinek


 

Rezidenční výcvik

Pro majitele a jejich pejsky opět nabízíme možnost využít dlouhodobého rezidenčního výcviku v našem zařízení. Pejsci jsou po dobu výcviku ubytováni v našem hotelu. Aby byl výcvik efektivní, je nutné, aby u nás pobývali minimálně 4 - 6 týdnů. Během této doby mají pestrý program. Zaměřujeme zejména na výchovu rodinných psů a řešení problémového chování, proto s pejsky procvičujeme především běžné dovednosti, které potřebují v každodenním životě – chůze na vodítku, setkávání se s lidmi i psy, cviky běžné poslušnosti (sedni, lehni, vstaň, zůstaň, odložení na dálku). Výcvikový program je pečlivě sestaven tak, aby jednotlivé kroky na sebe navazovaly a systematicky budujeme schopnost pejska předvádět jednotlivé chování nejprve v klidném prostředí a následně v přítomnosti rušivých vlivů. V druhé polovině programu, když zvládnou základy, s našimi psími klienty vyjíždíme do města, aby si přivykli na provoz, park, restauraci, jiné psy a lidi. Výcvikový program je flexibilní a odpovídá požadavkům majitele. Pokud se psem například bydlí ve městě, trénujeme především v tomto prostředí. Pokud naopak bydlí na vesnici a setkává se především se psy za plotem nebo volně pohybujícími se psy a zvěří, chodíváme cvičit zejména mezi takové podněty. Rezidenční výcvik je vždy šitý na míru každému klientovi individuálně.

Během rezidenčního výcviku je možné také řešení problémového chování. Jsme schopni pomoci Vám s agresí mířenou na lidi nebo jiné psy. Umíme pracovat s pejsky, kteří projevují strach nebo nemají rádi manipulaci s tělem. V některých případech jsme schopni efektivně řešit situace, kdy pes není schopen zůstávat sám doma. Řešení problémového chování je vždy komplexní problém, který vyžaduje značnou součinnost majitele. Připravte se proto, že během rezidenčního výcviku můžeme psa naučit strategie, jak zvládat určité situace, ale vždy je potřeba, abyste ve výcvikovém programu pokračovali. Důležitou změnu ve svém chování budete muset udělat i Vy sami! Pomůžeme Vám jak na to.

V rámci rezidenčního výcviku spolupracujeme se zkušenými trenérkami, které jsou schopné připravit Všeho pejska také na zkoušky z výkonu nebo výstavní předvedení. Délka takového tréninku může být delší.

Metodika a průběh rezidenčního výcviku

Při výcviku používáme vždy metodu pozitivního posilování založenou na systematickém odměňování správného chování. Jako odměny využíváme nejen pamlsky a hračky, ale také přirozené chování psa, které mu činní radost. Výcvikový program je postaven na našich dlouholetých zkušenostech a organicky postupujeme vpřed podle připravenosti pejska. Dbáme na to, aby náš psí klient nebyl při výcviku stresovaný, ale naopak, aby jej výcvik bavil, přinášel mu potěšení a uvolnění. Harmonicky spojujeme schopnost psíka soustředit se, s chutí pracovat a relaxovat. Naším cílem je pes, který dokáže řešit problémy, aktivně nabízí chování, umí vyhodnocovat situace, ochotně spolupracuje s člověkem a dokáže se uvolnit. Do tréninkového programu zařazujeme prvky masáží, Tellington TTouch, relaxací. Výcvik je prováděn pomocí klikru. Vyhýbáme se použití trestů, korekcí a donucovacích prostředků.

Spolupráce s majitelem

Klíčem k úspěchu rezidenčního výcviku je aktivní spolupráce s majitelem pejska. Spokojený společný život člověka a jeho psa tkví v jejich společné komunikaci a porozumění. Proto již od samotného začátku vyžadujeme, aby majitel za námi pravidelně dojížděl a vždy trénoval se psem on sám. Stáváte se tak součástí celého procesu přeměny psího uličníka ve vychovaného hafíka. Majitel si tak osvojuje dovednosti, které budou potřeba pro úspěšné pokračování ve výchově. Tento postup také napomáhá tomu, aby majitel dobře porozuměl jednotlivým krokům učení a neztrácí tak kontakt se svým psem. Po ukončení rezidenčního výcviku následují naše společné individuální hodiny a konzultace. Po návratu do domácího prostředí je potřeba zachovat postupy a kroky, které jsme v rámci výcviku nastavili. Jsme tady pro Vás a pomůžeme Vám s efektivní aplikací do každodenního života.

Rezidenční výcvik je postaven tak, aby do hloubky změnil chování psa a jeho majitele. Je to transformační proces, který vyžaduje značnou pozornost, plánování a klade velké nároky na čas trenéra, protože jeho součástí je také výcvik v terénu. Z toho důvodu je počet psů, kteří mohou být tréninku omezen.

Abyste mohli výcvik svého psíka sledovat a také se společně s ním učit, pravidelně jej natáčíme na video, které budete mít k dispozici i s výkladem.


 

Kalendář akcí

Zvětšit kalendář  


Výcviky a kurzyIntenzivní semináře


B7 design & Kavik design & Infocity hosting
KOIRA.CZ - PSÍ ŠKOLA A HOTEL - Závada 71, 747 19 Bohuslavice u Hlučína, tel.: +420 736 670 497
Napište nám | Top