KOIRA.CZ

Psí škola a hotel pro psy Koira

Rádi bychom Vám představili psí školu, hotel a další služby, které nabízíme pro Vaše pejsky a hafany. Věříme, že se na nás s důvěrou obrátíte. Psí hotel: +420 736 670 497 nebo kontakt na nás.

 Psí škola - menu
Aktuality

Jak vést psa - intenzivka vodítkových technik 21.8.2019

Všechno, co jste chtěli vědět o vodítku a báli jste se zeptat :D

Vodítko - spojnice mezi námi a naším psem. Pomůcka milovaná, respektovaná, nenáviděná- ale především často nepochopená.

Dogfitness intenzivka 14.8.2019

Co si tak uprostřed léta trochu zaposilovat? ;)

Trocha protažení psíků, koordinačního cvičení a využití balančních pomůcek :)

Archiv novinek


 

AKADEMIE PRO INSTRUKTORY PSÍ ŠKOLY se zaměřením na vzdělávání a konzultace v oblasti problémového chování psů

Pro koho je vzdělávání určeno:
Pro zájemce o výkon profese instruktora psí školy se zaměřením na výchovu psů – vše od prevence, přes každodenní nesnáze až po vážné zdraví a život ohrožující situace. Úspěšným absolventům akademie bude nabídnuta spolupráce se Psí školou KOIRA, s. r. o. v rámci celorepublikové sítě našich odborných poradců.

Stěžejní náplň kurzu:
Umění vzdělávat
○ Psí škola je školou, kde se vzdělávají lidé. Naučíme vás, jak učit srozumitelně, zábavně, kreativně..., a to nejen formou „klasického“ předávání informací, ale především skrze zkušenost, zážitky, příběhy apod.
○ Naší profesí je být „instruktorem“, ale problémové chování psů vyžaduje i zabrousit do rolí mentorů, lídrů, koučů a terapeutů. Je třeba trénovat různé přístupy a podání informací tak, abyste je co nejvíce přizpůsobili potřebám klientů při skupinové i individuální práci.
○ Práce s časem je dovedností, která vám umožní na stejné téma udělat týdenní letní tábor, celodenní seminář, kurz i hodinovou individuální konzultaci. Naučíme vás vypíchnout, co je teď a tady podstatné.

Osobnostní rozvoj instruktora
○ Jsme pro naše klienty vzorem, vedeme je příkladem. Mít jasný etický kodex je pro naši práci majákem, abychom nesešli z cesty. Pomůžeme vám jej formulovat.
○ Budete se setkávat s emočně náročnými situacemi. Umět pracovat s vlastní energií a s vlastními emocemi jsou dovednosti, bez kterých se z dlouhodobého hlediska neobejdete. Naučíme vás být všímaví k sobě i k druhým (mindfulness).

Komunikační dovednosti
○ Naučíme vás chápat a cítit neverbální řeč, a to ve vztahu pes – pes, pes – člověk, člověk – pes a samozřejmě i člověk - člověk.
○ Naučíme vás nejen mluvit, ale také naslouchat, a to nejen ušima, ale všemi smysly a srdcem. Naučíte se používat ve své práci intuici a předávat informace s ohledem na osobnost klienta tak, aby byl připraven je slyšet.
○ Naučíme vás vědomě pracovat se svou řečí těla, hlasovým projevem a se zaměřením svých myšlenek.

Výchova rodinného psa (prevence výchovných problémů)
○ Naučíme vás, jak učit základní výchovu psů tak, abychom společně s našimi klienty předešli nejčastějším výchovným problémům v budoucnu. Naučíme vás, jak rozeznávat již u štěňat a začátečníků počínající problém a jak účinně předejít jeho rozvinutí.
○ Hlouběji se budeme zabývat i problematikou „děti a psi“ a zaměříme se na přípravu rodiny se psem na příchod miminka.

Problémové chování psů (řešení výchovných problémů)
○ Předáme vám jedinečné, do detailů propracované a stovkami klientů prověřené postupy (protokoly / nástroje), jak řešit nejčastější výchovné problémy psů. Zasvětíme vás do systematiky práce se psy.
○ Budeme se zabývat běžnými problémy nezvládnutých psů (zejména v pubertě), přes práci se psy, kteří se bojí (včetně strachu ze samoty), až po reaktivní a agresivní psy (vůči okolí i samotným majitelům).
○ Hlouběji zabrousíme do oblasti emocí a fyziologie stresu, a to jak u psů, tak u lidí.

Místo konání:
Víkendová soustředění: OSTRAVA (konkrétní místo konání bude ještě upřesněno)
Pouze některých víkendových soustředění se budete moci zúčastnit i se svými psy. O tom, zda bude soustředění s nebo bez psů, budete dopředu včas informováni.

Ubytování během víkendových soustředění si každý účastník zajišťuje sám.

Termíny konání:
Víkendová soustředění:
pátek 17 – 21 hodin
sobota 9 – 19 hodin
neděle 9 – 15 hodin

19. – 21.10.2018
30.11. – 2.12.2018
11. – 13.1.2019
22. – 24.2.2019
22. – 24.3.2019
26. – 28.4.2019
7. – 9.6.2019

Letní tábor (ubytování bude rezervováno pro všechny účastníky v místě konání, ale není zahrnuto v ceně akademie; tábora se budete moci zúčastnit i se svým psem):
Místo konání: Penzion Na Celnici, Nové Hrady (jižní Čechy)
27. 7. – 2.8.2019
Příjezd v sobotu do 16ti hodin.
Konec programu ve čtvrtek a odjezd v pátek ráno.


Cena akademie - platba v Kč:
Kč 27 900,-- (nejsme plátci DPH)

Záloha Kč 2 900,-- je splatná zároveň s podáním přihlášky. Přihláška nebude posouzena a zahrnuta do seznamu přihlášených účastníků bez zaplacení zálohy.
Zálohu uhraďte na číslo účtu: 2401396674/2010. Jako variabilní symbol použijte číslo svého mobilu, které jste uvedli v přihlášce.

Po přihlášení a zaplacení zálohy obdržíte fakturu na zbylou částku, se splatností dva měsíce, nejpozději však do 10.9.2018.

Cena akademie – platba v EUR:
EUR 1 116,-- (nejsme plátci DPH)

Záloha EUR 116,-- je splatná zároveň s podáním přihlášky. Přihláška nebude posouzena a zahrnuta do seznamu přihlášených účastníků bez zaplacení zálohy.
Zálohu uhraďte na číslo účtu: 2201396696/2010.
IBAN: CZ6820100000002201396696
BIC kód: FIOBCZPPXXX
Jako variabilní symbol použijte číslo svého mobilu, které jste uvedli v přihlášce.

Po přihlášení a zaplacení zálohy obdržíte fakturu na zbylou částku, se splatností dva měsíce, nejpozději však do 10.9.2018.

POŘADATEL
Psí škola KOIRA, s. r. o.
U Sokolovny 140/2
725 29 Ostrava - Petřkovice
IČ: 068 73 715

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ


Instruktoři:

Mgr. Lenka Blachová
- praxe přes 18 let ve výcviku psů, složeno 10 zkoušek z výkonu
- praxe v převýchově, rehabilitace reaktivních psů
- instruktor výcviku pomocí operantního podmiňování (pozitivní posilování, klikr trénink)
- vicemistr světa agility v družstvech na MS kříženců 2011
- mistr a druhý vicemistr světa agility 2016 pro plemeno holandský ovčák, mistr světa agility 2017 plemene holandský ovčák
- mistr ČR agility veterán small 2017
- mistr ČR treibball small 2017
- canisterapeutické zkoušky, praktické využití canisterapie
- účast na scooterových závodech (tah, koloběžky, obvykle se 2 psy), několik umístění
- absolvent seminářů a webinářů u: Alexa Capra, Susan Garett, Grisha Stewart, František Šusta, Gabrielle Harris, Amber Batson, Polona Bonač, Marje Piiroja, Silvia Trkman, Emily Larlham, Sandi Pensinger, Emma Parsons, Ken Ramirez, Lisa Leicht (Tellington TTouch), Zsuzsa Veres, Alen Marekovic, Thad a Agni Lacinakovi, Absolute Dogs (Tom Mitchell & Lauren Langman), Woof at Work (Rachelle Huismans-Lardenoye & Milko Kurvers)

Hana Böhmová

Instruktorské práci v oblasti psích sportů a výchovy psů se věnuje od roku 2008. Začínala v rámci ZKO Nový Svět ve Dvoře Králové n. L. Poté založila ve východních Čechách Psí školu MINIMAXIPES. Od roku 2015 působí jako instruktor v rámci Psí školy KOIRA v Ostravě. Od roku 2016 je předsedkyní spolku KOIRA klub, z. s., který se zaměřuje na canisterapii a vzdělávání v této oblasti a u jehož vzniku stála.
Její specializací je výchova psů a řešení problémového chování bez násilí. Svůj kreativní přístup uplatňuje v oboru her pro psy (stála u zrodu těchto aktivit v ČR), pachových prací a psích triků. V letech 2012 až 2017 byla instruktorem Klubu Obedience CZ, z. s. V oblasti práce se psy absolvovala bezpočet seminářů a kurzů a její práci ovlivnilo mnoho osobností např. Emma Parsons, Ken Ramirez, Alexa Capra, Gabrielle Harris, Jane Killion, Winkie Spiers, František Šusta, Amber Batson, Anne Lill Kvam, Lisa Leicht (Tellington TTouch), Andrea Dunová (Dornova metoda pro zvířata), Martina Klimešová a další. Jejími největšími učiteli však byli a jsou její psi a stovky klientů, se kterými měla tu možnost pracovat na řešení jejich problémů se psy.
V roce 2017 absolvovala kurz zážitkové pedagogiky Prázdninové školy Lipnice v Brně. Vzdělává se v oblasti systemického přístupu k lidem v krizi.


Mgr. Magdalena Šimečková

Kynologii se věnuje od svých 10 let. Studovala na filozofické fakultě Ostravské Univerzity, obor sociální práce a poradenství. Poznatky z oboru psychologie a poradenství dnes hojně uplatňuje v práci se svými psími i lidskými klienty. V minulosti vyučovala na Slezské univerzitě v Opavě předmět Zooterapie.
V průběhu let získala praxi při výcviku asistenčních i slepeckých psů doma i v zahraničí. Absolvovala stáž ve výcvikovém centru pro vodící psy v Cardiffu ve Walesu a stáž ve psí škole v Irském Dublinu. Jako první v České republice jsem získala osvědčení v rámci Clicker Trainers Compenecy Assessment Program CAP 1 a 2 – zkouška pro cvičitele s klikrem.
V roce 2001 absolvovala rekvalifikační kurz Výcvikář a chovatel služebních a pracovních plemen psů.
V roce 2003 založila Psí školu KOIRA. Je majitelkou Psího hotelu KOIRA. Absolvovala kurz Dee Ganley CPDT/CABC/CDBC na téma: Práce s bázlivými a agresivními psy a Práce s deprivovanými psy v útulcích.
Několik let se jezdila vzdělávat do Británie na kurzy Kay Laurence a jejich spolupracovníků.
Účastnila se 1st Canine Science Forum v Budapešti, 3rd Canine Science Forum v Barceloně a PDTE Conference 2012 v Edinburgu a 5th Canine Science Forum v Padově.
Její práci ovlivnilo mnoho osobností - např. Gerte de Bolstere, Sue Sternberg, Amber Batson, Alexa Capra, Lisa Leicht (Tellington TTouch) a další.
Vedle práce se psy se věnuje také terapeutické práci s lidmi. Absolvovala osmiletý psychoterapeutický výcvik v Transpersonální psychologii u Stanislava Grofa.

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

Hana Böhmová
CENA: 27900,--

Na kurz se nedá aktuálně přihlásit.

publikováno: 23.05.2012 - 17:45

 

Kalendář akcí

Zvětšit kalendář  


Výcviky a kurzyIntenzivní semináře


B7 design & Kavik design & Infocity hosting
KOIRA.CZ - PSÍ ŠKOLA A HOTEL - Závada 71, 747 19 Bohuslavice u Hlučína, tel.: +420 736 670 497
Napište nám | Top