KOIRA.CZ

Psí škola a hotel pro psy Koira

Rádi bychom Vám představili psí školu, hotel a další služby, které nabízíme pro Vaše pejsky a hafany. Věříme, že se na nás s důvěrou obrátíte. Psí hotel: +420 736 670 497 nebo kontakt na nás.

 Psí škola - menu
Aktuality

Prípravka pre obedience a čuchací kurz

Máme dve voľné miesta na prípravku pre obedience, začína v pondelok 19.11. od 20:15.
Taktiež je ešte jedno miesto na čuchací kurz pre začiatočníkov, so začiatkom v utorok 20.11. od 16:00.
Bližšie info nájdete vpravo v popise kurzov.

AKADEMIE PRO INSTRUKTORY PSÍ ŠKOLY

Vzdělávání, které je určeno pro zájemce o výkon profese instruktora psí školy se zaměřením na výchovu psů – vše od prevence, přes každodenní nesnáze až po vážné zdraví a život ohrožující situace. Úspěšným absolventům akademie bude nabídnuta spolupráce se Psí školou KOIRA, s. r. o. v rámci celorepublikové sítě našich odborných poradců.

Archiv novinek


 

Dog fitness aneb kondiční posilovna pro psy

Máte doma aktivního psího sportovce? Nebo jen parťáka? Uvažovali jste někdy o tom, že i psům by se občas hodilo "pořádně se protáhnout"? Chcete-li dopřát svému psu delší aktivní život v plné kondici, zapřemýšlejte i o kondičním cvičení pro Vašeho psíka.

Jestli máte chuť přijít si zacvičit s využitím balančních pomůcek, je to možné
vždy po dohodě emailem: lenka.blachova@gmail.com
v prostorách Psí školy Koira, ulice Antošovická 376/90.
Na každou lekci je potřeba se přihlásit zvlášť!
K dispozici bude physioroll (85x130cm), physioroll (90x50cm), physioroll (60x30cm), 4x balanční podložka (33cm), donut (45cm), 4x halfball, 2x balanční podložka plnitelná vodou 55cm, surfovací prkno, kavalety, aj.

UPOZORNĚNÍ: Konkrétní lekce dogfitness jsou vždy krátké, několikaminutové, tak, aby je psík zvládal. V rámci jedné cvičební hodiny stihneme lekcí víc, ale neznamená to, že pes bude aktivně cvičit celých 45min!

Co to vlastně je? K čemu nám to bude?

Balanční cvičení napomáhá ke správnému držení těla, mírní bolesti páteře, svalů a kloubů, napravuje vadné držení těla a zároveň řeší problém nadváhy nebo obezity, zlepšuje koordinaci pohybů. Všechny cviky lze provádět na speciálních balančních podložkách, jejichž přínos je doslova blahodárný.


Díky balančnímu cvičení pes zapojuje a posiluje hluboká svalová vlákna, která při běžném pohybu namáhá minimálně. Výhodou balančního cvičení je širokospektrální působení nejen na správné držení těla, ale i zpevnění celého pohybového aparátu, a to bez zbytečného přetěžování kloubů. Pravidelné cvičení na balančních pomůckách vede k výraznému zlepšení koordinace pohybu a také k posílení stabilizačních svalů, zlepšuje se tak celková motorika psa.Při správném přístupu vede rovněž k uvolnění a relaxaci pejska.

Ke správné svalové relaxaci používáme i některé cviky, vycházející z metodiky Ttouch (chůze bludištěm, přes kavalety).

Pro koho je kondiční cvičení vhodné?

Nejen pro psí sportovce, ale i pro psí společníky a přátele, bez ohledu na plemeno nebo stáří. U štěnátek posiluje svalstvo a zlepšuje motoriku bez negativního vlivu na vývoj kloubů (cvičíme ovšem s přihlédnutím k jejich schopnostem), u všech psíků ať sportovců, nebo jen společníků, zlepšuje celkovou kondici, pomáhá u psům s kloubními potížemi nebo seniorům pro udržení jejich kondice. Rovněž lze použít cvičení na gymnastických pomůckách pro psy po úrazech jako rehabilitační cvičení.

Co je na lekce potřeba?

Pokud nemáte vlastní balanční pomůcky, poskytneme Vám je u nás. :) Takže s sebou si vemte psíka, úsměv na tváři a dobrou náladu, a - jako na všech našich lekcích - HODNĚ pamlsků :) Vhodný je i pevný obojek a kratší vodítko, abyste případně nerušili další cvičící týmy. Doporučuji i relaxační podložku (pokud používáte), v období přestávek mezi jednotlivými lekcemi je vhodné, aby si Váš pes trochu odpočinul. I když se to nezdá, cvičení na balančních pomůckách je hodně namáhavé!

Zasláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů, o čemž deklaraci najdete zde:
GDPR - OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Mgr. Lenka Blachová
CENA: 250 Kč / lekci

Registrační formulář

Registrace kurzu nebo semináře. Pokud máte dotaz, kontaktujte nás.

34 / neomezeno
Název kurzu: Dog fitness aneb kondiční posilovna pro psy
Cvičitel/ka: Mgr. Lenka Blachová
Jméno a příjmení: *
Email: *
Telefon:
Plemeno:
Váš dotaz ke kurzu či semináři:
kontrolní text : 42418
kontrola :
 

publikováno: 11.06.2013 - 18:47

 

Kalendář akcí

Zvětšit kalendář  


Výcviky a kurzyIntenzivní semináře


B7 design & Kavik design & Infocity hosting
KOIRA.CZ - PSÍ ŠKOLA A HOTEL - Závada 71, 747 19 Bohuslavice u Hlučína, tel.: +420 736 670 497
Napište nám | Top