Na trhu najdeme nepřeberné množství různých typů postrojů od různých výrobců. Jaký postroj tedy vybrat? Z fyziologického hlediska je nezbytné, aby postroj neomezoval psa v pohybu. Především musí být psovi umožněn volný pohyb lopatky a tedy i pažní kosti. Postroj by měl mít co nejméně spojů a měl by být co nejjednodušší. Dobré je také zvolit takový postroj, který má měkké polstrování, ať psovi netrhá chlupy. Zároveň by postroj neměl zakrývat příliš velkou plochu těla psa.

Existují různé typy postrojů pro různé sporty. Pokud chcete se psem provozovat nějaký sport, obraťte se na odborníky, ať vám s výběrem postroje a vybavení poradí.

Nevhodný typ postroje, tzv. norský postroj. Není zajištěn volný pohyb lopatky, psa omezuje v pohybu.

Vhodný typ postroje, který psa neomezuje v pohybu. Jen nezbytné množství spojů, neobsahuje žádnou zbytečnou látku navíc, pouze popruhy. Místo spojů je na kohoutku, na vrcholu hrudní kosti a zasahuje přibližně do poloviny žeber.

Postroj na canicross (při jeho výběru se ideálně obraťte na odborníky). Postroj by měl končit za žebry a konec na začátku křížové kosti.

Autor: Nikola Galmus