Magdalena Šimečková

Mgr. Magdalena Šimečková

trenérka

č. účtu: 86-6903010207/0100

Po domluvě může přijet až k vám

O Magdaleně

Zakladatelka psí školy Koira. 20 let praxe při výchově a výcviku problémových psů. 15 let provozovatelka psího hotelu.

Na počátku byla vize, sen o soucitu a lásce ke psům i lidem. Vystudovala jsem sociální práci a poradenství na Ostravské Univerzitě a dlouhá léta jsem se věnovala canisterapii se seniory se svými psy. Stáž ve výcvikovém centru pro vodící psy v Cardiffu v roce 1999 mi dovolila nahlédnout pod pokličku  výcviku psů bez násilí a trestů.

Následovalo mnoho cest do Británie a Irska, kde jsem se učila používat techniky klikr tréninku a pozitivního posilování od nejlepších trenérů té doby Kay Laurence, Dee Ganley, Sue Sterberg, Gertem De Bolster, Kenem Ramirez a mnoho mnoho dalších.

Od roku 2000 pravidelně navštěvuji vědecké konference Clicker Expa, Canine Science Forum a absolvuji semináře inspirativních trenérů a lektorů, kteří pracují pomocí pozitivního posilování. Mou dráhu výrazně ovlivnila inovativní práce Alexy Capra, díky které jsem se naučila naslouchat psům zcela novýma ušima.

Můj královský pudl, který řešil děti, mě přivedl během těhotenství na 6měsíční online kurz FamilyPaws na téma příprava rodiny a pejska na příchod miminka a soužití psa s dětmi.

Stála jsem u zrodu několika zkušebních řádů pro canisterapii a také Koira Akademie pro instruktory psí školy. 

Se svými psy se aktivně věnuji vystavování a zajímá mě, jak připravit pejsky na výstavu bez stresu a strachu. Moje fenka Georgette i pes Faro mi v tomto byli nejlepšími učiteli.    

V současné době se v psí škole věnuji štěňátkům, přípravě na výstavy a v omezené míře individuálním klientům, zaměřuji na problematiku strachu, úzkosti a soužití psů a dětí.  

Mimo psí školu provozuji individuální i skupinovou terapeutickou praxi v rámci Pesso Boyden Psychomotorické Psychoterapie, holotropního dýchání a organizuji výcvik pro facilitátory holotropních stavů vědomí Grof Legacy Training.