O Lence

Vášnivá sběratelka informací o psí agresi, komunikaci a o tom, jak se naučit s takovými psy žít.

Prošla jsem skoro běžnou cestou obyčejného pejskaře.

První psík nenáviděl lidi, další byl naopak takový mazel, až jsme se věnovali canisterapii a psím sportům. Ke klukům přišla další zraněná duše – bojácná dospělá fena z útulku, se kterou jsme začaly objevovat kouzlo práce force free tréninku a pozitivního posilování. Pak malá uštěkaná fenka z útulku, milující klikr trénink, s velkým srdcem a velkým úspěchem na poli agility (vicemistr světa v družstvech kříženců kategorie small, IMCA 2011).

První vysněná fenečka s průkazem původu, nakonec tak trochu zachráněná s deprivačním syndromem, díky jejíž nenávisti ke psům jsem objevila způsob práce a uvažování Alexy Capra, ke které se do Itálie dodnes jezdím učit na komunikační lekce.

Právě práce s Berenikou mne přivedla k vášni hledání cest pro všechny agresivní a reaktivní psíky, díky ní jsem objevila, studovala práce a absolvovala různé akce u světových trenérů jako jsou: Alexa Capra, Michael Shikoshio, Grisha Stewart, Ken Ramirez, Gabrielle Harris, Emily Larlham, Emma Parsons, Denise Fenzi, František Šusta, Susan Garett, Silvia Trkman, Polona Bonać, Thad a Agni Lacinakovi, Absolute Dogs atd.

Díky tomu všemu se Berenika stala prvním mistrem světa agility v plemeni holandský ovčák (2016), o rok později jsme tento titul vyhrály i s mou další fenkou, Caki.

V současné době má smečka čítá šest psíků, od seniorů po nejmladší agiliťácké naděje. Součástí mé smečky jsou psíci s problémy (agrese směřující k cizím psům, agrese směřující dovnitř smečky, vzájemná nesnášenlivost), a přece jsme schopni hledat cesty, jak vzájemně soužít s minimem stresu a maximem pohody. Tyto cesty pro vás ráda hledám už od r. 2012 i jako instruktorka psí školy Koira.

Fakturační adresa spolku: Koira výcvik psů z.s., Závada 71, 74719 Bohuslavice, IČ: 08743100