Nikola Ploszková

Ing. Nikola Ploszková

trenérka

Kontaktní údaje:

galmus.n@gmail.com
+420 604 639 547

č. účtu: 2001802469/2010

Po domluvě může přijet až k vám

O Nikole

Psi mě provázejí celým životem a postupně se mi s různými zkušenostmi z klasických cvičáků měnil pohled na celou kynologii. Nikdy mi nebylo příjemné pracovat se psy formou tlaku a trestů. Moji psi byli vždy velmi citliví a nátlak na ně nefungoval, naopak měl opačný efekt a cítila jsem, že je ztrácím. Ale i „alfa“ obdobím jsem si v životě prošla.

V mém okolí nebyl cvičák, na který bych ráda chodila a proto jsem nechodila raději na žádný. Stačily mi základní povely a psy jsem měla především jako parťáky. Postupně jsem se také začala věnovat dočasným péčím o staré nebo nechtěné psy a převýchově týraných psů. Pod rukama mi prošla již všechna možná plemena od psů typu bull, přes leopardy, jack russela až po ridgebacka. Někteří u mě dožili, někteří si užívají láskyplný život v nových domovech. Vše jsem se snažila zvládnout dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, než jsem narazila na intenzivní téměř roční kurz Akademie pro instruktory psí školy pořádaný Psí školou Koira. Konečně jsem měla k dispozici ucelené informace, které jsou mému srdci a svědomí blízké.

Na základě tohoto kurzu, dalšího neustálého sebevzdělávání a možnosti učit se od těch nejlepších kolegyň z Koiry se v současné době věnuji lekcím zaměřeným na problémové chování, socializaci, komunikaci, separační úzkost, výcvik a výchovu štěňátek, puberťáků i starších psů, vodítkové dovednosti, přivolání, terapii pomocí Bachových esencí a okrajově také preventivním ošetřením pomocí Dornovy metody pro zvířata. Práce s klienty a jejich psy se stala mou velkou vášní. Mimo jiné spolupracuji s několika charitativními spolky a věnuji se kreslení portrétů zvířat (především psů) dle fotografií.

Nemám za sebou žádné zkoušky, neúčastním se soutěží ani výstav, protože to zkrátka nepotřebuji. Mým cílem je naučit se psům rozumět, umět s nimi komunikovat a vždy jim být oporou, ochráncem a rovnocenným parťákem ve všech situacích, které nám společný život přináší.