Júlia Bukovinská

Ing. Júlia Bukovinská

trenérka

O Júlii

Psi mě fascinují jako bytosti a čím déle je znám, tím víc je vnímám jako jedinečné osobnosti s vlastními emocemi, rozumem, instinkty a názorem.

Velice mě baví je trénovat a ovlivňovat jejich chování tak, aby nás to všechny navzájem naplňovalo a těšilo. Snažím se při výcviku vnímat, co si o tom všem pes myslí, a adekvátně na to reagovat. Pes by měl být mým tréninkovým parťákem s možností si do toho všeho “kecat”.  Protože když posloucháme, tak i slyšíme! 

Miluji psí sporty, obzvláště ty, kde může pes předvést své přirozené schopnosti. Skvělý nos a práci s pachem u záchranařiny nebo noseworku, instinkty u pasení, rychlost a přesnost při obedience. Hodně mě baví přemýšlet a vymýšlet rozličné postupy výuky jednotlivých dovedností na míru každému psovi. Někdy si připadám jako takový inženýr operantního učení. Geek výcviku psů…

A jsem nadšená z moderních postupů učení, kdy jde naučit prakticky všechno “po dobrém”. Včetně takových věcí jako nechat se dobrovolně očkovat nebo ostříhat drápy stejne tak jako chodit několik minut se stoprocentní koncentraci u nohy, hodiny hledat ztraceného člověka v lese nebo rozlišovat několik desítek či stovek slovních povelů.

S mými pejsky jsme v této tréninkové oblasti zvládli například složit atesty ministerstva vnitra pro vyhledávání v sutinách a plochách, několikrát se účastnit mistrovství světa v obedience, ale především jsou mí psi moji parťáci.

Mým lidskopsím klientům se snažím ukázat, že výcvik může být zábava a pilování nejmenších detailů nemusí být pruda, ale úžasné rozvíjení vzájemného vztahu a schopností jak pejska, tak i člověka a obou jako týmu.