Hana Salomonová

Jiří Macura

trenér

Kontaktní údaje:

navosever@seznam.cz
+420 773 760 412


č.ú.: 670100-2200181423/6210

O Jirkovi

Můj život je od mala spjatý se psy. Staral jsem se o ořechy, které choval děda a vždy jsem si přál svého psa. Rodiče tehdy pořídili prvního psa Corso, který se stal mým věrným parťákem v dospívání a probudil ve mně lásku k tomuto plemeni a k základům kynologie.

Měl jsem vždy štěstí na vyrovnané psy, se kterými nebyly větší problémy. Nabyl falešnému dojmu, jak to se psy umím a jak jim rozumím. No… to platilo jen do dne, kdy jsme si přivezli štěňátko cane corso, které se však po týdnu změnilo v lítou saň plnou vzteku, strachu a agrese. Tehdy jsem nevěděl, co s tím, byli jsme „tým v problémech“. Začal jsem studovat – knihy, webináře, hledal rady odborníků. A tehdy jsme se setkali poprvé s Lenkou a Nikolou, které odhalily a vysvětlily příčinu jeho chování a ukázaly nám cestu, jak z těchto problémů ven. Ale to byl jen začátek.

 

Způsob práce se psy v Koiře mi učaroval. Práce bez tlaku, práce s emocemi psa, porozumění komunikaci psů mezi sebou i s jejich lidmi. Učarovala mi natolik, že jsem ve studiu pod vedením Lenky Blachové pokračoval a zaměřil se na etologii psů a práci s reaktivci. Otevřelo mi to doslova úplně jiný pohled na svět, kde často vidím, co psi chtějí říct a lidé je mnohdy neslyší. Učarovali mi psi s názorem, které někdy nazýváme reaktivní, a to nejen proto, že mám jednoho doma. Pokud se totiž podaří takovému psu alespoň trochu jeho názor změnit a pomocí moderního a neaverzního tréninku mu ukázat, že svět není zas tak špatné a nebezpečné místo, velmi se tím zvýší kvalita života psa i jeho lidí.

Můj cíl: pes, který může být psem a nemusí jen „dělat věci na povel“ = spokojený majitel.